Bugün: 23.05.2019

Genç Çiftçiler, Damızlık Hayvanlarına Kavuştu

Genç Çiftçiler, Damızlık Hayvanlarına Kavuştu
Giresun İli’nde ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen damızlık düve dağıtımı konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu bilgileri verdi:09.06.2018 13:55
“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca uygulanmakta olan Genç Çiftçi Projesi hibe destekleri kapsamında; Giresun Merkez ve 15 İlçemizde geçen yıl başvuruları onaylanan 123 genç çiftçimize, ülkemiz menşeli kültür ırkı toplam 738 baş damızlık düvenin dağıtımı bu ay içerisinde tamamlanmıştır.

Hibe almaya hak kazanan her bir genç çiftçimize 6 baş hayvan verilmek suretiyle, kendi sürülerini oluşturma ve geçimlerini bundan sağlama imkânına kavuşacaklardır. Giresun’da genç çiftçilere büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için verilen bu hibe desteğinin toplam parasal değeri 3 milyon 690 bin Lira’yı bulmaktadır.

Ayrıca İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizde görevli veteriner hekimler tarafından, bakım-besleme ve sağlık koruma konusunda yetiştiricilere teknik ve pratik bilgiler verilmekte, gerekli aşıları yapılmaktadır.”

Etiketler: Genç Çiftçiler - Damızlık Hayvanlarına Kavuştu

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.