Bugün: 20.06.2018

Şebinkarahisar'da Et Üretim Tesisleri Projesi

Şebinkarahisar'da Et Üretim Tesisleri Projesi
İş adamı Osman Kılıç’tan memleketine 6 milyon TL. yatırım…12.05.2017 09:43
Hayvancılık sektörünün kalbi Şebinkarahisar’da atacak.

Kocaeli Gebze’de faaliyet gösteren iş adamı Osman Kılıç’ın sahibi olduğu, Papatya Et Üretim Tesisleri, memleketi Şebinkarahisar Aşağı Bahçe mevkiinde, büyükbaş hayvan üretim ve kesimhane tesisi kuruyor.

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kocaeli Şubesi Başkanı işadamı Osman Kılıç, Şebinkarahisar'da yatırım bedeli 6 Milyon TL olan Avrupa standartlarında yapılacak dev et üretim tesisinin temel atma töreni dolayısı ile yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

“Kelkit Vadisi’nin incisi Şebinkarahisar'da hayvancılık sektöründe yapacak olduğumuz Avrupa standartlarındaki üretim çiftliğimiz, bölgemize gerek yapı ve gerekse üretim mantığı ile örnek olacak bir yatırımda toplamda 30 kişiye iş imkânı sağlayacağız. Bu yatırım ekonomik olarak bölgeye de bir canlılık kazandıracaktır.

Özel sektörün yatırım yapmayı riskli gördüğü bölgemizde bir ilki gerçekleştirerek işadamlarımızı cesaretlendirecek örnek bir proje olacak tesisimizin temel atma törenine, Giresun ilimizin ve ilçelerimizin işadamlarını, Belediye Başkanlarını, Mülki İdare Amirlerini, Milletvekillerimizi, Bakan ve Başbakan Yardımcılarımız, Muhtarlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı mutlaka bekliyoruz. Törenimiz için tüm bölge Milletvekillerimizi ve siyasetçilerimizi işadamlarımızı temel atma törenimize davet ettik. Bizler, doyduğumuz topraklardan doğduğumuz toprakları unutmayıp buralara gelerek yatırım yapmak için kollarımızı sıvadık. Kimilerine göre risk aldığımız doğrudur.

Ancak bölgemizin yatırım yapmadan kalkınamayacağının farkında olduğumuzu, bunun risk almadan olmayacağını bilerek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla güç birliği içerisinde gücümüz nispetinde, devletimizin desteği ile bu topraklarda yatırım yapmaya, kalkınma hamlesinde görev almaya devam edeceğiz. Gücümüze güç katacağını düşündüğümüz devlet büyüklerimizi, işadamlarımızı, muhtarlarımızı sivil toplum kuruluşlarımızı ve tüm hemşerilerimizi, 19 Mayıs 2017 Cuma günü yapacağımız temel atma törenimize bekliyoruz”

Haber: Sadi Toygar


Etiketler: Şebinkarahisar'da Et Üretim Tesisleri Projesi

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.