Bugün: 17.06.2019

‘Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne Müracaatlar Başladı

‘Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne Müracaatlar Başladı
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, solucan gübresi üretimi ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.06.06.2018 18:50
Yayınlanan basın açıklamasında çiftçilere şu bilgiler verildi:

“İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) arasında imzalanan ‘DOKAP Bölgesinde Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi İçin Aktarılacak Ödeneğin Kullandırılması, İzlenmesi ve Denetimine İlişkin Protokol’ kapsamında; Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesine müracaatlar 6 Haziran 2018 tarihi itibariyle başlamıştır.

Proje kapsamında İl Müdürlüğümüz ve DOKAP tarafından başvurusu uygun görülen yararlanıcılara, solucan gübre tesisi için satın alacakları, solucan besleme ünitesi, solucan yemi ve solucan için 30.000 ₺’ye kadar hibe verilecektir.

PROJEYE BAŞVURAN ÜRETİCİLERDE ARANACAK ŞARTLAR:

1-    Başvuru tarihi itibariyle çalışan olmamak. (Taahhütname alınacak)

2-    Başvuru tarihi itibariyle Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. (Taahhütname alınacak)

3-    DOKAP tarafından verilmiş hiçbir hibe desteğinden yararlanmamış olmak. (Taahhütname alınacak)

4-    Sabit İkametgâh, en az 50 m2 kapalı alan ve toplamda en az 1000 m2 alana sahip olmak. (İkametgâh belgesi ve tapu fotokopisi alınacak)

5-    3 yıl boyunca üretime devam edilecek olup, hiçbir şart altında başka kişiye devri ve satışı söz konusu olmayacaktır. Bu konuda taahhütname alınacaktır.

6-    Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt şartlarını sağlamayan arazi ve kişiler projeden faydalanamayacaktır. (Tesisin kurulu olduğu tapuyu içeren güncel Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi alınacak)

7-    Kadın üreticilerin başvuruları öncelikle değerlendirilecektir.

8-    Üretime geçtikten sonra üretilen katı ve/veya sıvı solucan gübrelerinin piyasaya arz edilebilmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenmiş olan İşletme Onay veya Kayıt Belgesi ile Üretim İzni, Lisans ve Tescil Belgelerini alacağına dair taahhütname alınacaktır.

PROJE BAŞVURU TARİHLERİ:

Başlangıç    : 06/06/2018

Bitiş    : 29/06/2018 mesai bitimi

PROJE BAŞVURU YERİ:

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü

DESTEKLENECEK EKİPMAN VE ÜRÜNLER:

•    Solucan Besleme Ünitesi: Hidrolik piston veya başka bir sistemle çalışan sürekli akış sistemi-en az 5 m uzunluğunda ve 1 m genişliğinde olacak.

•    Solucan Yemi: 3 ton olacak

•    Solucan (Eisenia fetida): 100.000 adet olacak.

HİBE TUTARI:

    Destek miktarı KDV dahil 30.000 ₺’den fazla olamaz.

    Bu bülten bahse konu protokol’ün 8’inci maddesinin 6’ncı fıkrası gereği ilgili kesimin bilgilenmesini sağlamak amacıyla yayınlanmıştır.”

Etiketler: ‘Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne Müracaatlar Başladı

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.