Bugün: 01.06.2020

“Sis Dağı’na Çanakçı’dan Gidilebilecek”

“Sis Dağı’na Çanakçı’dan Gidilebilecek”
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Çanakçı İlçesi Karabörk – Deregözü - Şıhkıran Yolu güzergâhında 22 km uzunluğundaki yolun karayolları ağına alındığını bildirdi.06.11.2019 18:43
Konuyu ilişkin basın açıklaması yapan Öztürk, Giresunluların; yerli ve yabancı turistlerin artık Sis Dağı Yaylası'na gitmek için Çanakçı İlçesi güzergâhını rahatlıkla ve güvenle kullanabileceklerini belirtti.

Öztürk, açıklamasının devamında; “Hemşehrilerimiz artık Sis Dağı Yaylası'na Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nden değil, Giresun’un Çanakçı İlçesi’nden gidecekler. Düzköy’den, Sis Dağı Yaylası’na çıkabilecekler. Trabzon tarafında Şıhkıranı - Erikbeli arası daha önce karayolları ağına alınmıştı. Şimdi ise Şıhkıranı ile Karabörk arası karayolları ağına alındı. Bu güzergah Çanakçı ilçemizi Şalpazarı ve Tonya’dan gelen yol ile birleştirmiştir. Bu bölgede büyük bir rahatlama olacak.

Bu güzergâh yerli ve yabancı turistlerin Çanakçı güzergâhı boyunca güvenli ve konforlu bir şekilde Sis Dağı ve diğer yaylalara seyahat etmesine de imkân sağlayacak. Bölgenin turizm potansiyelini arttıracak. Hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Etiketler: “Sis Dağı’na Çanakçı’dan Gidilebilecek”

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.