Bugün: 22.02.2020

Vali Sarıfakıoğulları, Trafik Uygulamasına Katıldı

Vali Sarıfakıoğulları, Trafik Uygulamasına Katıldı
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Trafik Uygulamasına katılarak vatandaşları uyardı.09.08.2019 20:59
Vali Harun Sarıfakıoğulları, 9 Ağustos Cuma günü Erikliman Mahallesi ve Aksu Mahallesi'nde Bölge Trafik önündeki polis uygulama noktası ile Keşap ilçe otogarında ki uygulama noktasında denetimlerde bulundu.
İlk olarak Trafik uygulama noktalarına giden Vali Sarıfakıoğulları, görevli güvenlik güçlerinin Kurban Bayramlarını şimdiden kutlayarak, trafik akışı ve denetimler hakkında bilgi aldı.

Uygulama noktalarında trafik kontrolü yaparak bayram tatili süresince yolculuk yapacak sürücülere uyarılarda bulunan Vali Sarıfakıoğulları, araçlardaki sürücülerle de bir süre sohbet etti. Sürücüler ve yolculara; emniyet kemeri takmaları, hız yapmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Sarıfakıoğulları, bayramlarını kutlayarak, kazasız belasız hayırlı yolculuklar diledi.

Ardından Keşap Otogarına geçen Vali Sarıfakıoğulları, Karadeniz Sahil yolunu kullanan uzun yol sürücülerinin zinde kalıp güvenli seyahat etmelerini sağlamak, iki saatte bir mola vermelerini alışkanlık haline getirmek suretiyle farkındalık yaratmak, sürücülerin uykusuz, yorgun ve dalgın araç kullanımını önlemek amacıyla “Trafikte Mola Vererek Hayata Gülümseyin” projesi kapsamında Keşap Otogarında araçları durdurarak, trafik kurallarına uymaları ve mola vermeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Sürücülere ve yolcularla bir süre sohbet eden Vali Sarıfakıoğulları kırmızı düdük ve bilgilendirici broşür dağıttı. Araç içindeki çocuklara da tavsiyelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, çocuklardan, aracı kullanan ailelerini trafik kurallarını ihlal ettiğinde düdük çalarak uyarmalarını istedi.

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.