Bugün: 15.07.2020

3. Tarım Orman Şurası İçin Geri Sayım Başladı

3. Tarım Orman Şurası İçin Geri Sayım Başladı
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:05.11.2019 22:05
“21 Kasım'da yapılacak olan 3. Tarım Orman Şurası için geri sayım başladı…

15 yıl aradan sonra Kasım ayında yapılacak olan Şura ile tarım ve ormana dair 25 yıllık yol haritası belirlenecek. Tarım ve ormana dair kısa, orta ve uzun dönem stratejileri belirleyecek olan 3. Tarım Orman Şurası, Türkiye'nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olarak da dikkati çekiyor.

Hem Bakanlık internet sayfasında yer alan ‘Görüşünü Bildir’ platformu hem telefon mesajı, hem de elektronik posta ve ÇKS'ye (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlı 1.6 milyon çiftçimiz ve sektörün tüm paydaşlarından Şura için öneriler gelmeye devam ediyor. Bakanlık internet sayfasında yer alan tarimormansurası.gov.tr ‘Görüşünü Bildir Platformu’na isteyen her vatandaşımız fikirlerini yazabilmekte olup, bugüne kadar 22 binin üzerinde öneri gelmiştir.

Devam eden süreçte bin 611 kişiden oluşan 21 adet çalışma grubu mesaisine devam ediyor. Kimi zaman çiftçimizin, vatandaşımızın da bizzat katıldığı 3 aylık istişare sürecinin ardından raporlama aşamasını sürdüren 21 çalışma grubunda, görüntülü ve yazılı iletilen bütün öneriler tek tek inceleniyor.

Çalışma Grupları konuları ile ilgili; güçlü ve zayıf yönleri dikkate alarak, öncelik sırasına göre maddeler halinde Hedefler ve Stratejileri belirleyip, rapor halinde sunacak. Hazırlanacak raporlarla, Tarım ve Ormancılığın 25 yıllık yol haritasını belirleyecek olan sonuç bildirgesi, 21 Kasım'da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak toplantıda kamuoyuna duyurulacaktır.”

Etiketler: 3. Tarım Orman Şurası İçin Geri Sayım Başladı

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.