Bugün: 19.04.2019

AGD Giresun’dan Filistin’e Destek Açıklaması

AGD Giresun’dan Filistin’e Destek Açıklaması
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Giresun Şubesi Başkanını Yüksel, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği saldırıları protesto etti.14.11.2018 16:44
İsrail'in saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi. Müslümanlara karşı saldırılara tepki gösteren Yüksel, Filistin’e dayanışma çağrısında bulundu.


Basın açıklamasında Şube Başkanı Murat Yüksel, İsrail saldırısının yaraları sarılmadan rnikinci bir İsrail saldırısı geldiğini kaydetti.

Yüksel, "Siyonist İsrail, Gazze'ye ve Filistin halkına yönelik terör saldırılarına devam ediyor. İsrail, önceki akşam Han Yunus'a düzenlediği saldırıyla 10'a yakın Müslümanı şehit etti. Hep birlikte tanıklık ediyoruz ki bir İsrail saldırısının yaraları sarılmadan ikinci bir İsrail saldırısı geliyor." dedi.

 
Siyonist İsrail işgal ettiği toprakların her santimetrekaresinden çekilmediği müddetçe bölgeye barışın gelmesinin mümkün olmayacağını vurgulayan Murat Yüksel açıklamasında “Siyonist İsrail'le normalleşme neresinden bakarsanız bakın işgallere ve katliamlara onay vermektir. Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve hükümetleri Filistin konusunda samimi olmalıdırlar” ifadelerini kullandı.

İsrail’in sadece Müslümanlar için değil bütün insanlık için tehdit olduğunu belirten Başkan Yüksel “Tüm Müslümanların ve tüm insanlığın Siyonist projeye karşı kenetlenmesi gerektiğini” ifade ederek duyarlılık ve vicdan sahibi herkesten Filistin’e davasına destek istedi.
Anadolu Gençlik Derneği şubeleri, tüm yurtta basın açıklamaları ve şehitler için gıyabi cenaze namazları ile Filistin’de yaşanan acıyı gündeme getiriyor.

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.