Bugün: 22.10.2018

AKP Gençlik Kolları, ‘Bu Bayrak Bize Emanet’ Dedi

AKP Gençlik Kolları, ‘Bu Bayrak Bize Emanet’ Dedi
AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, 15 Temmuz Anma programları kapsamında ‘Bu Bayrak Bize Emanet’ adıyla 81 ili kapsayan anma programı düzenledi.18.07.2017 11:01
Projenin hikâyesine göre; ‘Çanakkale Savaşı döneminde ülke genelindeki seferberlik kapsamında şehir meydanında yapılan duyuruyla eli silah tutan herkes cepheye çağırılırmış ve akabinde başvuranlar içinden belirlenen isimler toplu halde şehirlerden uğurlanırmış.’ Bu hikâyeden yola çıkılarak hazırlanan proje Çanakkale ruhu ile şehitlerimizi temsilen 250 bayrağın emanet edildiği 81 ilden seçilen 250 genç Ankara’ya uğurlandı.

Giresun adına 2008 yılında şehit olan Piyade Onbaşı Dursun BAŞ’ın babasından bayrağı emanet alan AK Parti Giresun İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Erhan KIRBAŞ, daha sonra AK Parti Genel Merkezi tarafından 930 Giresunlu genç aday arasından belirlenen Espiye İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Derya ARSLAN’a devretti. Giresun’u temsilen Ankara'ya giden ARSLAN ve diğer 81 ilden seçilen gençler, 15 Temmuz gecesi TBMM'de düzenlenen özel programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a temsili olarak bir bayrak takdim ettiler.

Proje kapsamında bir basın açıklaması yayımlayan AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, açıklamada şu sözlere yer verdi: “15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefi aynıydı. Yüz yıl önce de 15 Temmuz'da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek...

Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik. Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikaste müsaade etmedik. Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik.

O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler... O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi... O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, kadınlar Nene Hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere... Bizler de bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak için bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık.”


Etiketler: AKP Gençlik Kolları - ‘Bu Bayrak Bize Emanet’ Dedi

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.