Bugün: 20.06.2018

Atıksu Arıtma Tesisi ve Altyapı Projeleri Halka Tanıtıldı

Atıksu Arıtma Tesisi ve Altyapı Projeleri Halka Tanıtıldı
Giresun Belediyesi tarafından AB IPA fonları kapsamında finanse edilecek olan; “Giresun Atık Su Arıtma Tesisi ve Altyapı Tesisleri” projesi ile ilgili Halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “2. Halkın Katılım Toplantısı” Giresun Belediyesi Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.18.05.2017 11:42
Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Programı (IPA) altında eş finansmanı sağlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen projeler kapsamında, Türkiye’de 21 Belediye için “Entegre Su Projeleri” hazırlanmasına karar verilmiştir. Giresun Belediyesi’de 21 belediyeden bir tanesidir. Uygulanacak proje kapsamında Giresun Belediyesi’nin atık su kolektörü, atık su şebekesi ve atık su arıtma tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi planlanmaktadır.

Önümüzdeki 50 yılı kapsayacak olan sistem, Giresun’da ki atık su toplama hizmetleri ihtiyaçlarının karşılanması ve şehrin atık suyun tek noktadan deşarj edilecek yeni sisteme uygun olarak atık su kolektörlerinin inşası ve beş adet mevcut pompa istasyonunun yeni ihtiyaç kapasitesine göre yapımını içermektedir. Ayrıca Aydınlar, Çaykara, Kavaklar, Küçükköy ve Eriklimanı Mahallelerine atıksu toplama sistemi yapılarak şehrin ana atıksu toplama sistemine bağlanması hedeflenmiştir.

Proje kapsamında 18.210 m Atıksu Ana Kolektörünün ve Yan Toplayıcıların Yapılması, 5 adet Yeni Atıksu Terfi Merkezleri Yapılması, 11.505 m Aydınlar, Çaykara, Küçükköy ve Eriklimanı Mahalleleri Atıksu Toplama Sistemi İnşaatı ve 2 adet Küçükköy, Aydınlar ve Eriklimanı Terfi merkezlerinin yapımı işlemleri de gerçekleştirilecektir.


Etiketler: Atıksu Arıtma Tesisi ve Altyapı Projeleri Halka Tanıtıldı

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.