Bugün: 28.01.2021

Bahçe Temizliğinde Yangın Tehlikesine Dikkat

Bahçe Temizliğinde Yangın Tehlikesine Dikkat
Giresun Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu uyarılara yer verildi:07.01.2021 12:31
“Giresun il ve ilçelerimizde bir hafta içerisinde, bahçe temizliği sırasında dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birçok kırsal yangın meydana gelmiştir.

Sıcaklıkların mevsim normallerini üzerinde seyretmesi, nemin düşük olması, yağışların bir haftadan az sürmesi ve havaların kurak gitmesi nedeniyle bölgemiz kırsal yangınlar konusunda büyük risk oluşturmaktadır.

Son 4 gün içeresinde, Giresun Orman Bölge Müdürlüğümüzün sorumluluk sahasında dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle 63 kırsal yangın çıkmıştır.

Meydana gelen yangınların büyük çoğunluğunun yaşanan kuraklık nedeniyle bahçelerde yapılan bakımların ardından ortaya çıkan atıkların gerekli tedbirler alınmadan yakılması sonucu ortaya çıktığı anlaşılmaktadır.

Yangınların çıkmasını önleyici tedbir olarak vatandaşlarımızın yağmur ve karın yağmaya başlayacağı döneme kadar bahçe temizliği sonrası ortaya çıkan atıkları yakmamaları önem arz etmektedir.

Bu nedenle; vatandaşlarımızın bahçe temizliği yaparken özellikle mal ve can güvenliği konusunda oluşabilecek tehlikeleri de göz önünde bulundurarak, kırsal yangınların çıkmasına sebebiyet verecek eylemlerden kaçınmaları, bu tür olumsuzluklara sebebiyet veren kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağının bilinmesi önemle rica olunur.”

Etiketler: Bahçe Temizliğinde Yangın Tehlikesine Dikkat

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.