Bugün: 26.05.2020

Başkan Şenlikoğlu, Maske Dağıttı

Başkan Şenlikoğlu, Maske Dağıttı
Toplamda 30 Bin Maske Dağıtılacak22.04.2020 00:23
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımında bulundu.

Başkan Şenlikoğlu, zabıta ekipleriyle birlikte ilk etapta Cinahmet pazarına giderek pazarcı esnafına ve vatandaşlara maske dağıttı.

Daha sonra ise Orhan Yılmaz Caddesini takiben Malpazarı mevkii, Cemal Gürsel Caddesi ve Tabaklar Geçidi Sokakta tüm esnaflara ve vatandaşlara maske dağıtımını devam ettirirken, vatandaşlar maskeleri memnuniyetle alıp organizasyona büyük ilgi gösterdiler.

Bugün 5 bin maske dağıtıldığını ve Giresun halkının mağduriyet yaşamaması için toplamda 30 bin maskenin dağıtılacağını söyleyen Başkan Şenlikoğlu, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını ve sosyal mesafeyi korumaya özen göstermelerini istedi.

Korona virüse karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde hükümetin ve başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıkların gerekli tüm tedbirleri aldığını ve bu süreci büyük bir başarıyla yürüttüğünü kaydeden Şenlikoğlu: “Giresun’da büyük bir özveri ile çalıştık ve salgının başladığı ilk günlerden itibaren dezenfekte ve hijyen çalışmalarına başlayarak kısa sürede şehirde dezenfekte edilmeyen hiçbir nokta bırakmadık” dedi.

Şenlikoğlu: "Bu konuda Türkiye'de ilk harekete geçen belediyelerden biri olduk. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının ülkemizde görülmesiyle birlikte seferber olduk. Ekiplerimizi kurduk ve dezenfekte çalışmalarımıza başladık. Caddeleri, sokakları, park ve bahçeleri, kurum ve kuruluşları, toplu taşıma araçlarını dezenfekte ettik. Bu çalışmalarımızı tekrarlayarak sürdürüyoruz. Bunun yanında maske dağıtımı noktasında da önemli adımlar attık. “ diye konuştu.


Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.