Bugün: 22.10.2018

Bulancak Ziraat Odası’ndan, Fındık Araştırma Enstitüsü’ne Ziyaret

Bulancak Ziraat Odası’ndan, Fındık Araştırma Enstitüsü’ne Ziyaret
Bulancak Ziraat Odası Başkanı Naci KARAMANOĞLU, Bulancak Ziraat Odası’nda görevli Tarım Danışmanları ve Bulancak İlçesi’nin çeşitli Köylerinden gelen üreticilerden oluşan 25 kişilik bir heyet Fındık Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.21.07.2017 17:46
Fındık Araştırma Enstitüsü Yetiştirme Teknikleri Bölümü Sorumlusu Ziraat Mühendisi Selda KAYALAK BALIK nezaretinde kurumun deneme bahçeleri gezilirken, ziyaretçiler Enstitü tarafından yürütülen projeleri yakından inceleme fırsatı buldu. Teknik gezi esnasında yürütülen projeler ve fındık yetiştiriciliği hakkında bilgiler verildi.

Ziyaretçiler aşılı fidanlar ile kurulu tek gövdeli sistem fındık bahçesi ile budama yolu ile tek gövdeli olarak yetiştirilen fındıklarla kurulu bahçelere yoğun ilgi gösterirken, bu bahçelerdeki yüksek verim dikkatlerini çekti.

Üreticilere fındık tarım takvimine göre yapılması gereken kültürel ve kimyasal uygulamalar ve bunları yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılırken yaklaşan hasat dönemi için de gerekli uyarılar yapıldı.

Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun AKAR; “Fındık tarımında verim ve kaliteyi artırmak için üreticilerimizle buluşmak çok önemli. Bu anlamda da Enstitümüze fındık yetiştiriciliği yapılan İller’den sık sık teknik geziler düzenleniyor. Özellikle Ziraat Odaları aracılıyla daha kalabalık kitlelere bilgi verebiliyor olmak bizleri mutlu ediyor.” dedi.


Etiketler: Bulancak Ziraat Odası’ndan - Fındık Araştırma Enstitüsü’ne Ziyaret

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.