Bugün: 18.12.2018

Cemal Öztürk’ten HAVAŞ Müjdesi

Cemal Öztürk’ten HAVAŞ Müjdesi
Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yolculuk yapmak isteyenlere hizmet veren HAVAŞ işletmesine dâhil otobüsler daha önce Giresun’un Tirebolu İlçesi’nden dönerlerken, yapılan girişimler sonucunda bu güzergâh Eynesil’e kadar uzatıldı.31.07.2017 15:47
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, yeni uygulama ile bundan böyle Görele ve Eynesil’deki yolcularında Ordu-Giresun Havalimanı’na rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayabileceklerini belirtti.

Öztürk yaptığı açıklamada; “Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılması ile birlikte Giresun Merkez ve bazı ilçelere HAVAŞ tarafından yolcu taşınılmasına başlandı. Ordu-Giresun Havalimanı’ndan hareket eden otobüsler geçtiğimiz günlere kadar sadece Tirebolu İlçesi’ne kadar sefer yapıyorlardı. Dolayısıyla Görele ve Eynesil’deki yolcularımız Ordu-Giresun Havalimanı’na gidemedikleri gibi buraya inen yolcularımızda bu ilçelerimize gitmekte güçlük çekiyorlardı. Bu ilçelerdeki vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda işletmeci firma olan HAVAŞ’ın üst düzey yetkilileri ile görüşmelerde bulunduk. Şu anda yolcularımız Eynesil İlçesi’ne kadar götürülüp, havaalanına gidecek olan yolcular da Eynesil’den başlamak üzere sahildeki tüm ilçelerden alınarak havaalanına ulaştırılıyor. Böylece Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yararlanmak isteyen bölge halkımızın mağduriyeti giderilmiş oldu” dedi.

HAVAŞ’a ait otobüsler haftanın 7 günü, günde 5 ayrı saatte, Eynesil ve Ordu-Giresun Havalimanı’ndan karşılıklı olarak düzenli seferler yapıyor.

Otobüsler için Eynesil’de Belediye Karşısı Açık Otopark’tan, Görele’de Otogar Karşısı Karadeniz Sahil Yolu Otobüs Durağı’ndan, Tirebolu’da Otogar içinden, Espiye’de Otogar Karşısı Üst Geçit altından,  Keşap’ta ise Otogar önünde yolcu alım noktaları oluşturuldu.

HAVAŞ’ın hareket saatlerini aşağıdaki öğrenebilirsiniz.

http://www.havas.net/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusServisNoktalari/Pages/OrduGiresun.aspx

Haber: Ahmet CEYLAN


Etiketler: Cemal Öztürk’ten HAVAŞ Müjdesi

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.