Bugün: 24.03.2019

Çeşmenin Giderinden Akan Su Kaygan Yosun Oluşturdu

Çeşmenin Giderinden Akan Su Kaygan Yosun Oluşturdu
‘Kaş yaparken göz çıkarmak’ diye buna denir! Yağlıdere-Espiye yolu üzerinde Köprübaşı mevkiinde Giresun İl Özel İdaresi’nce yaptırılan çeşmenin gider borusu uygun şekilde yapılmayınca ortaya bu görüntüler çıktı!17.07.2018 21:11
Üzerinde, Arapça ‘Besmele’ yazılı olan ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan hayır çeşmesine su içmek için gelen insanlar, çeşmenin gider borusundan akan suyun oluşturduğu kaygan zeminde tehlike yaşıyor. Halkın hizmetine hayır amaçlı yapılan çeşmenin suyundan faydalanmak isteyen bölge sakinleri ve vatandaşlar, yeşil ve kaygan yosun dolayısıyla neredeyse çeşmeye yaklaşamaz hale geldi. Duruma tepkilerini dile getiren duyarlı vatandaşlardan Cemal Mutlu Yeşil, bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istediğini belirterek yetkililere seslendi.

Yeşil; “Gider suyu, çeşmenin önüne vermişler. Bundan dolayı çeşmenin önü yosun tutmuş ve aşırı kaygan. Birinin düşüp sakatlanmaması için acil önlem alınmalı. Özel İdare tarafından yapıldığı için müdahale imkânı yok. Burada hem çeşmenin yapıldığı konum, hem de bölge olarak layık olduğu bir yere yapılmış. Allah hayırlarını kabul etsin. Fakat bu çeşmenin gider borusunun neden açıkta bırakıldığı, açıkta bırakılacaksa çeşmenin önünde kaygan yosun oluşmayacak şekilde neden uzak mesafeye akıtılmadığı merak konusudur. Sizlerin de görmüş olduğu üzere burada daima akar vaziyette bulunan suyun neden olduğu yosun nedeniyle beton zemin kullanılmaz halde. Adeta bir yağ gibi kayıyor ve çeşmeyi kullanmayı imkânsız kılıyor. Çözüm bekliyoruz.” diye konuştu.

Haber: Sedat Karakaya

Etiketler: Çeşmenin Giderinden Akan Su Kaygan Yosun Oluşturdu

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.