Bugün: 10.08.2020

CHP’li Türker, Şenlikoğlu’nu Göreve Çağırdı

CHP’li Türker, Şenlikoğlu’nu Göreve Çağırdı
CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu göreve davet etti.10.09.2019 19:55
CHP’li Türker, Özelleştirme adı altında yıllarca atıl durumda bırakılan, taş ve kömür taşımacılığına mahkûm edilen, bir dönem petrol arama kuleleri montajının yapıldığı, koca Giresun Limanı’nın bugünkü haline vesile olan tüm AKP iktidarı yetkililerini kutladı..

Şehrimizin denizle buluşmasını engelleyen yapılara imza atan, bu devasa çirkin depoların buraya dikilmesine katkı sağlayan ve engellemeyen yetkilileri, kamu oyunun kanayan vicdanına bıraktığını dile getiren Türker, şunları kaydetti: “Yapılacak depoların estetik bir yapıda olacağını savunanları bu çirkin görüntüyü görmeye davet ediyorum.

Hiçbir olumsuz yönü olmayacak diyen yetkilileri toz duman istilası altında kalmış mahallelerimizi, sokaklarımızı, bölgeye komşu park ve iş yerlerini ziyarete davet ediyorum. Yaşanan trafik yoğunluğuna ve olumsuzluğuna şahit olmaya davet ediyorum.İstihdam, yatırım diye bilinçsizce bağıranları, sermayenin adeta sözcülüğünü yapanları, işletmenin esnaflarımıza, nakliyecilerimize, şehir ekonomimize ne gibi katkısı var, yoksa aksine terim yerindeyse yine ekmeği elin oğlu mu yiyor? açıklamaya davet ediyorum.

İlk etapta 250 kişiye istihdam sağlayacağı belirtilen yerde kaç kişinin çalıştığı ve bunlardan kaçının hemşerimiz olduğunu kamu oyuna açıklamaya davet ediyorum.

Tabiî ki Giresun gibi bir şehir limansız olmaz, tabiî ki limanlar işlevsel halde aktif olarak kullanılmalıdır, ancak zaten gelişen ve değişen şehrimizde yeri olmaması yerde kalan liman bölgemizin bu şekilde katli, talanı hepimizin bu şehre ve çocuklarımıza karşı ayıbımızdır.

Limanı yeniden plan ve yapılandırma yapmadan bu şekilde,  bu tarzda hizmete sokmak ya rant ya da akıl tutulmasıdır. Limanın giriş çıkışı, depoların yapıldığı alan, şehrin mimarisini bozacak, katledecek şekilde yapılaşma, gelişi güzel ve acelece yapılması bugünkü tabloyu yaratmıştır.

Ortak akıl ve şehrimizin geleceği için hiçbir zaman geç değildir, çocuklarımıza emanet edeceğimiz bir Giresun ve özellikle liman sahası için derhal harekete geçilmelidir.

Özellikle bu depoların yapımının tartışıldığı sıralarda girişimlerde bulunduğu belirtilen, yerel gazetelerimizde boy boy “depoya dur dedi, teşekkürler Başkan” manşetlerinin atıldığı Sayın Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu da elini vicdanına koyarak göreve davet ediyorum.”


Etiketler: CHP’li Türker - Şenlikoğlu’nu Göreve Çağırdı

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.