Bugün: 27.05.2019

Fındıkta Coğrafi İşaret Denetim Komisyonu Toplandı

Fındıkta Coğrafi İşaret Denetim Komisyonu Toplandı
Fındıkta Coğrafi İşaret Denetim Komisyonu toplantısının aylık toplantısı Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde (FAE) yapıldı.12.03.2019 23:11
Bilindiği üzere ‘Giresun Tombul Fındığı’na Fiskobirlik Genel Müdürlüğü tarafından 2001 yılında coğrafi işaret alınmışdı. Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Giresun Tombul Fındığı ile Fiskobirlik Genel Müdürlüğü tarafından Türk Patent Kurumuna coğrafi işaret başvurusu yapılan 2 fındık çeşidi daha Denetim Komisyonu’nda yer aldı.

Fiskobirlik tarafından, AB Komisyonuna Giresun Tombul Fındığı’nın coğrafi işaret başvurusu da yapıldı ve ön inceleme sürecini tamamlandı. Böylelikle Giresun Tombul Fındığı’nın Avrupa ülkelerinde marka değerinin artırılması hedefleniyor.

Coğrafi İşaret Denetim Komisyonu 11 Mart 2019 tarihinde FAE’de toplanarak mevcut durum ve yapılacaklar ile ilgili görüşmeler yaptı. Fiskobirlik Genel Müdür Yardımcısı Salih Öğütken tarafından konu hakkında sunum yapıldı. Toplantıya Komisyon Üyesi olan Giresun Üniversitesi, Giresun Ticaret Borsası ve özel sektör yetkilileri ile FAE Müdürü Aysun AKAR ve FAE araştırmacıları iştirak etti.

Etiketler: Fındıkta Coğrafi İşaret Denetim Komisyonu Toplandı

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.