Bugün: 17.01.2021

Giresun’a Yeni Yaşam Alanları Kazandırılıyor

Giresun’a Yeni Yaşam Alanları Kazandırılıyor
Giresun Belediyesi şehre yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor.11.01.2021 20:43
Aksu Mahallesi Boğacık mevkiinde transit yol ile toplama yol arasında kalan ve yıllardır atıl vaziyette bulunan yaklaşık altı dönümlük alanda Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenleme yapılıyor.

İlk etapta dolgu yapılarak eğimi giderilen alanda proje tamamlandığında adeta mini bir Botanik Park görünümü verecek. Peyzaj çalışmaları, yürüyüş yolları ve ağaçlandırmayla birlikte yaşam sahası haline getirilecek olan proje aynı zamanda bölgeye de hareketlilik getirecek.

Şehrin doğu kesimine prestijli bir yaşam alanı kazandıracak projenin kısa zamanda tamamlanması hedefleniyor.

Giresun Belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehrimize yaşam alanları kazandırmaya devam ettiklerini belirterek; “Korona ile mücadele ettiğimiz şu günlerde, tüm halkımızı evde kalmaya davet ediyoruz. Biz ise hem korona ile mücadele ediyoruz, hem de ekiplerimiz aralıksız olarak çalışıyor. Her şey Giresun için.” dedi.

Diğer yandan, Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Osmaniye Mahallesi Yüzbaşısuyu Sokak’ta çim serimi, şehirdeki parklarda bank onarımı, Küçükkköy Mahallesi’nde yeni çocuk parkı yapımı ve mezarlıklarda ağaç budama çalışması yürütüyor.

Etiketler: Giresun’a Yeni Yaşam Alanları Kazandırılıyor

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.