Bugün: 22.01.2019

Giresun’da Cumhuriyet Coşku İle Kutlandı

Giresun’da Cumhuriyet Coşku İle Kutlandı
Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Kerim Aksu halkın bayramını kutladı.30.10.2017 00:00
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hükümet konağı önünde çelenk töreniyle başlayan kutlamalar Atatürk Stadyumunda devam etti.

Giresun Atatürk Stadyumu'nda Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun  halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan tören çeşitli etkinliklerle devam etti. Günün anlam ve önemine dair konuşama yapan Vali Harun Sarıfakıoğlulları, Cumhuriyetin  Türk insanının ufkunu açtığını ve modern dünyanın değerleriyle tanıştığını söyledi.

Vali Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmada; “Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde  her türlü zorluğa rağmen  büyük bir inanç ve kararlılıkla  yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın  tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılmış tarihimizin dönüm noktalarından  birisi gerçekleşmiştir. Millet egemenliğine dayanan  Türkiye Cumhuriyetimize vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkı vermiş ve sorumluluğu yüklemiştir. İnsanı ön planda tutan u anlayışla  devletin ve toplumun geleceğinden kendini şuurlu tutma sorumluluğu geliştirilmiştir.Cumhuriyet Türk insanını ufkunu açmış modern dünyanın değerleriyle tanışmıştır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilirken, atletizm ve folklor gösterileriyle devam eden kutlamalar tören geçişiyle sona erdi.

Cumhuriyet kutlamalarına daire amirlerinin yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.


Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.