Bugün: 20.02.2019

Giresun’da Miting ve Konser Alanı Sorunu!

Giresun’da Miting ve Konser Alanı Sorunu!
Türkiye’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri’ne hazırlandığı bugünlerde tüm şehirlerin meydanlarında ve miting alanlarında siyasi partiler vaatlerini seçmenlere anlatmaya devam ediyor.10.06.2018 18:57
Siyasi parti miting yoğunluğundan Giresun’da payını alıyor. Ancak Giresun’da miting alanı olmadığı için oldukça küçük bir alan olan Atatürk Meydanı; miting ve konserlerin değişmeyen adresi oluyor.

Miting ve konserlerin yapılması için düzenlenen alanlar; o şehrin tanıtımına da önemli katkı sağlıyor. Özellikle İstanbul Yenikapı’daki miting alanı dünya çapında tanınan bir yer. Ülkemizin diğer şehirlerinde de oldukça güzel düzenlenmiş miting ve konser alanları mevcut.

Giresun’un coğrafi koşulları ise oldukça sıkıntılı ve nüfusu çok fazla olmamakla birlikte Giresun’a yetecek ölçülerde bir miting ve konser alanı oluşturmak oldukça emek harcanarak oluşturulabilir gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski futbol statlarının ‘Millet Bahçesi’ adıyla yeniden düzenleneceği müjdesini vermesinin ardından gözler Giresunspor’un maçlarını oynadığı Atatürk Stadı’na çevrilmişti. Bu bölgenin ‘Millet Bahçesi’ adıyla Giresunluların hizmetine açılması fikri tüm Giresunluların beğenisini kazanmıştı.

Giresun Atatürk Stadı’nın yıkılmasının ardından yapılması beklenen ‘Millet Bahçesi’nin projesine Giresun’un en önemli eksiklerinden biri olan miting ve konser alanı projesini ekleme imkânı olursa bundan sonraki yıllarda Giresun’da yapılacak miting ve konserler daha uygun bir alanda yapılmış olacak. Eğer ‘Millet Bahçesi’ projesine bu düşünce ile bir ekleme yapılamazsa, Liman Sahası’nın bir bölümünün bu proje için yeniden düzenlenmesi bir diğer alternatif olarak vatandaşlar tarafından dile getiriliyor.

Haber: HAKAN UĞURLU

Etiketler: Giresun’da Miting ve Konser Alanı Sorunu!

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.