Bugün: 10.08.2020

İl Müftülüğünde "Sosyal Mesafeli" ilk nikah

İl Müftülüğünde "Sosyal Mesafeli" ilk nikah
Giresun İl Müftülüğü’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla geçici bir süre ara verilen nikah işlemleri normalleşme süreciyle birlikte yeniden başladı. 05.07.2020 19:03
Giresun Müftülüğü’nde; "Nikah Merasimlerinde Uygulanacak Tedbirler" konulu genelge gereğince salonlarda sıkı tedbirler alınarak nikah kıyımına başlandı.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, nikâhlarda maske, mesafe ve temizlik kurallarını vatandaşlara hatırlattıklarını belirtti.

İl Müftüsü Oral, vatandaşların da alınan tedbirleri olumlu karşıladığını ifade ederek, "Misafirlerimizin salona girerken ateş ölçümlerini aksatmadan yapıyoruz, maskesi olmayana da maske veriyoruz. Yine girişlere dezenfektan ve el antiseptiği koyarak misafirlerin ellerini dezenfekte etmelerini sağlıyoruz." dedi.   

NİKAH MECLİSLERİ  

Aile ve evlilik okulu programlarıyla evlenecek çiftlere nikah öncesi bilgilendirme yapıldığını belirten İl Müftüsü Oral, “Nikahı yapılan çiftlere vaizlerimiz tarafından aile bilinci, ahlakı ve değerleri hakkında eğitim veriliyor.  Nikâhtan üç ay sonra vaizelerimiz yeni evlenen çiftleri evlerinde ziyaret ederek aile kurmak kadar aileyi korumanın önemini anlatarak varsa sorunların çözümü için yardımcı oluyorlar. İl Merkezi’nde nikahı kıyılan çiftlere ‘Ailem Seti’ kitabı ve Kur’an-ı Kerim hediye ediyoruz.” şeklinde konuştu.            

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.