Bugün: 20.02.2019

Kümbet Yaylası`na Hibe Müjdesi

Kümbet Yaylası`na Hibe Müjdesi
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü, 9. Proje Başvuru Çağrı Dönemi’nde sunulmuş olan ‘Giresun’un Yeni Soluğu Bungalov Evler’ adlı kırsal turizm projesinin hayata geçirilmesi için, hibe sözleşmesi imzalıyor.16.07.2013 21:53
İl Koordinatörlüğü’nden verilen bilgiye göre; Vadi Kent Şirketi tarafından sunulan projenin toplam yatırım değeri 1.4 milyon Lira. Dereli İlçesi’nin Kümbet Yaylası’na yapılması planlanan ve konaklama, kamp alanı, dinlenme ve eğlence faaliyetleri için kullanılabilecek olan tesis, 9 adet bungalov evi, çocuk parkı, eşsiz doğası, yürüyüş ve bisiklet parkurlarıyla konuklarına hizmet verecek.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne aday ülke statüsüyle kullanmaya başladığı Kırsal Kalkınma Fonu (IPARD) Giresun ilinde ilk kez olarak bir projenin hayata geçmesine katkı sağlayacak. Çalışmaya başladıkları günden itibaren, bütün enerjilerini Giresun’a yapılacak yeni yatırımları gerçekleştirmek için harcadıklarını belirten İl Koordinatörü Özer Çoban ‘Duyurduğumuz ilk çağrı olan,9. Çağrı Dönemi’nde kurumumuza sunulmuş olan bir projeyle sözleşme imzalayacağız. Bu açıdan bir ilk olacak. Ayrıca 10. Çağrı Dönemi’nde sunulmuş olan projelerin tamamının işlemleri tamamlanarak Kurum Merkezi’ne gönderildi. Kurum Merkezi tarafından mali analizleri yapılacak olan projeler olumlu not aldığı taktirde, yeni sözleşmeleri çok yakında imzalayacağız. Daha önce kurum olarak yatırımcılarımıza sağlayabileceğimiz olanaklar hakkında bilgi vermiş ve vatandaşlarımızdan çalışmalarımızın sonuçlarını almak için zaman istemiştik. O süre artık doldu. Avrupa Birliği’nden akredite olduk, çağrı dönemlerini açmaya başladık ve şimdi artık bu çalışmaların sonuçlarını almaktayız. İlk sözleşmemizi imzalıyoruz. Diğerleri yolda. Bundan sonraki dönemlerde, TKDK olarak her zaman olduğu gibi, kamu ve özel kurumlarla çalışmalarımızı koordineli bir şekilde sürdürmenin yanı sıra, hayata geçireceğimiz projelerle de, hemşerilerimizin ufuklarını genişletecek örnekler ortaya koymayı amaçlıyoruz.’ şeklinde konuştu.

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.