Bugün: 18.12.2018

Küstük Deresi Islah Çalışmasında Sona Gelindi

Küstük Deresi Islah Çalışmasında Sona Gelindi
Doğankent İlçesi Yeşiltepe Mahallesi sınırları içinde bulunan Küstük Deresi’nde ıslak çalışmalarında sona gelindi.06.03.2018 11:26
2014 yılında meydana gelen ve Yeşiltepe Mahallesi’nin bu bölgesine büyük zarar veren sel felaketi sonrası çalışmalara başlayan AK Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden DSİ ve Bakanlık nezdinde yürütmüş olduğu temaslar neticesinde; tersip bendi yapımını yaklaşık 3 milyon TL + KDV bedelli olarak Tirebolu İlçesi’nde devam eden Harşıt Deresi ıslah çalışmalarının içine koydurulmuştur. Tersip bendi ıslah çalışması toplamda 260 metre uzunluğunda, 6 metre genişlik, 3 metre yükseklikte olup Yeşiltepe Mahallesi’nin bu bölgesini taşkın ve selden koruyacaktır.

Doğankent İlçesi Yeşiltepe Mahallesi’nin bu yöresinde bulunan yerleşim yerlerini sel riskinden koruyacak olan bu ıslah çalışmalarının 260 metrelik kanal yapımı ve kanal üstünden geçiş köprüsü yapım işleri tamamlanmıştır.

Tersip bendinin yapılmasıyla tamamlanacak olan proje sel riskini ortadan kaldıracaktır. Tersip Bendi’nin (Su Kapanı) yapılabilmesi için yer kamulaştırma sorunu vardır. Bu konuda AK Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden, son Ankara temaslarında DSİ Genel Müdürlüğü ile Bakanlık nezdinde yürütmüş olduğu temaslar neticesinde sorunu çözüm noktasına getirmiştir. Kamulaştırma sorununun çözümünün ardından tersip bendi yapılarak proje tamamlanmış olacaktır.

Haber: Seyit Güvendi


Etiketler: Küstük Deresi Islah Çalışmasında Sona Gelindi

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.