Bugün: 20.02.2019

Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Yapan Üreticilere Yönelik Eğitim Toplantısı Yapıldı

Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Yapan Üreticilere Yönelik Eğitim Toplantısı Yapıldı
Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi (GİRKAP) kapsamında Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2018 yılı içerisinde sera verilen üreticilerimize yönelik örtüaltı sebze yetiştiriciliği, sebze hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.08.07.2018 19:23
Toplantıda; örtüaltı sebze yetiştiriciliği hakkında genel bilgilerin yanında; serada toprak hazırlığı, iklimlendirme, gübreleme, budama konularında da bilgilendirme yapıldı. Örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde Giresun’da sorun olan önemli sebze hastalık ve zararlılar tanıtılarak mücadele yöntemleri hakkında bilgiler verildi. Seralarda hastalık ve zararlı çıkışını en aza indirgemek için yapılabilecek uygulamalar üzerinde duruldu.

Ayrıca bitki koruma ürünü uygulamalarının çevreye, doğal dengeye, insan sağlığına etkileri konuları anlatıldı. Son ilaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süreye dikkat edilmesi gerektiği, uygulama yapılacak İlaçların etiketlerinin kesinlikle okunması gerektiği, doğru ilacın doğru zamanda önerilen dozda kullanılması gerektiği konusunda üreticilerimiz uyarıldı.

Etiketler: Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Yapan Üreticilere Yönelik Eğitim Toplantısı Yapıldı

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.