Bugün: 19.04.2019

Şehir İçi Girişi Tıkanınca Araç Kuyrukları Oluşuyor

Şehir İçi Girişi Tıkanınca Araç Kuyrukları Oluşuyor
Giresun şehir içi girişi trafiğinde oluşan yoğunluklar zaman zaman bu görüntüleri de beraberinde getiriyor.12.07.2018 01:30
Giresun Gazi Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının ardından başka alternatif yol olmadığı için şehir içini birbirine bağlayan sadece Mal Pazarı Mevkii’ndeki yol var. Belki bu sebepten mi bilinmez ama özellikle yaz mevsiminde Giresun şehir içi ve sahil iç yolu trafikten felç olmuş durumda adeta İstanbul’u aratmıyor.

Trafik polisi haberde de belirttiğimiz üzere güvenlik önlemlerini alıyor, ancak o da yetersiz. Çünkü işaret ve işaretçilere de itibar etmeyen bazı sürücüler kendilerini de tehlikeye atıyor. Konu sadece bununla da sınırlı değil. Örneğin sola dönüş yok, yasaktır levhasını gördükleri halde bunu ihlal eden sürücü den tutun da kırmızı ışıkta yaya kaldırımına kendilerini atan yayalara kadar. Ya da yaya için yeşil ışık yanmış ama yayanın yine yolun karşısına geçmesi mümkün değil çünkü çift yolda yeşil ışık yansa da araçlar da bu yolu kullandığı için yayalar yine kullanamıyor. Kırmızı ışıkta kuyruğa giren araçlar için yol yeterli olmayınca araçların da akışı yavaşlıyor.

Açık olan sahil yolu da kırmızı da bekleyen araçlardan nasibini alıyor. Hal böyle olunca da yer yer gergin dakikalara yaşanmıyor değil. Dolmuş güzergahlarının da hemen hemen aynı yoldan geçtiği göz önüne alınırsa yolcu indirme bindirme yanlış park gibi durumlar sonucunda da trafik kilitleniyor. Yaz mevsiminde artan nüfusa bağlı olarak yani gurbetçilerin memlekete gelmesi sonucu nüfus 3 katına çıkıyor. Yol yok ve böylelikle ufacık şehrin trafik sorunu oluyor. Tabi bu sorunun giderilmesi için başka yollar yapmak gerekir bu da uzun hikâye ve yıllar alır. Burada arapsaçına dönen trafiğe ne yapılabilir biz bilemeyiz ama bilinmesi gereken bir gerçek var o da; acil çözüm!

Haber: Sedat Karakaya

Etiketler: Şehir İçi Girişi Tıkanınca Araç Kuyrukları Oluşuyor

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.