Bugün: 20.02.2019

TIR’cı Esnafı ve Vatandaşlar Sahil Bandına Bank İstiyor

TIR’cı Esnafı ve Vatandaşlar Sahil Bandına Bank İstiyor
Turizmin gözde merkezlerinden biri olan Giresun’da vatandaşlar ve tatilciler, özellikle akşam saatlerinde sahil bandında yaptıkları yürüyüşler sırasında soluk alıp kısa süreli de olsa dinlenebilecekleri bank ve oturma grupları istiyor.12.07.2018 22:07
Daha önceleri kendiliğinden açılır-kapanır bankların bulunduğu Giresun Emniyet Müdürlüğü karşısındaki TIR garajında kaldırılan bankaların yeniden konulmasını istediler. Bank kaldırıldığı için küçük duvarların(dalgakıran) üzerinde oturmak zorunda kalan vatandaşlar, turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde bu bankların bir an önce montalanması halinde, kendilerinin yanı sıra yerli ve yabancı turistler için de faydalı olacağını belirtiyorlar.

Belediyenin sorumluluk alanına girdiğini savundukları bu bölgede bankların yapılmasını isteyen TIR garajının müdavimlerinden kamyon ve TIR’cı esnafları da aynı konuyu dile getirdi. Vatandaşlar, “Turizm cenneti Giresun’da bu gibi sorunların aşılaması lazım. Bunları nasıl düşünemezler anlamış değiliz. Bu arada dalgakıranlar üzerine oturmak genç kesim için uygun olabilir ama herkes genç değil. Yaşlısı var, hastası var düşkünü var. Önceden burada bir içecek firmasına ait kendiliğinden açılıp kapanan sıralı banklar vardı. Şimdi onlar bir şekilde yok olup gitti, daha yerine yenisi neden gelmedi. Lütfen yetkililer mutlaka bir an önce bu sorunu da çözüme kavuştursunlar.” diye konuştular.

Haber: Sedat Karakaya

Etiketler: TIR’cı Esnafı ve Vatandaşlar Sahil Bandına Bank İstiyor

Diğer Giresun haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.