Bugün: 26.05.2019

“Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!”

“Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!”
AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşımızın 98. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.12.03.2019 21:03
Mesajında Ay-Yıldızlı Bayrağımızla birlikte bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın, milletimizi bu topraklarda birlikte tutan ortak ruh olduğunu söyleyen Öztürk, şöyle dedi: “Şanlı Tarihimizde bağımsızlığa ve vatana yönelen tehditlere karşı birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen milletimiz,  Mehmet Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkmıştır. Bu değerlere sahip çıkmak milletimizin onuru ve gururudur. Bizim olmazsa olmazımız,  ortak sesimiz, ortak vicdanımız İstiklal Marşımızdır. Milli Marşımız ilelebet birliğimizin sembolüdür. Mehmet Akif’in dediği gibi; “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!”

İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünde; büyük mütefekkir,  milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve eserleri bu topraklara ruh verecektir. Ebediyen baş tacı olacaktır. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum…”

Etiketler: “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!”

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.