Bugün: 14.12.2018

“Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır”

“Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır”
Giresun Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa ÖZ 15 Temmuz 2016 da askerin içinde sinsice yuvalanan ve uzantıları devletin her kurumuna uzanan FETÖ terör örgütünün başlattığı ve Türk Milletinin 249 şehit vererek durduğu olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.18.07.2017 10:01
Başkan ÖZ yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“1 yıl önce, 15 Temmuz 2016’da, ülkemiz işgalin ve parçalanmanın eşiğinden döndü. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe ve işgal girişiminin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen süreç olarak sıcak etkisi hâlâ devam eden 15 Temmuz direnişini azalmayan heyecan, sarsılmayan inançla diriliş ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. İhanet sinsi planlarıyla devam ediyor, direnişimiz de yüksek bir bilinç ve eylem planında devam edecektir.

15 Temmuz’da kanlı bir darbeyle başlayan işgal girişimi, en az bin yıldır varlığımızı, sömürü ve talana dayanan emperyalist planları önünde engel gören şeytani güçlerin, bizi tarihten ve coğrafyamızdan silmek için giriştikleri bir saldırıdır. Bu saldırının Malazgirt’ten Çanakkale’ye kadar tüm karşılaşmalarda gördüğümüzden farklı en yakıcı tarafı, içerideki işbirlikçi hainlerin, emperyalistlerin kirli, zalim amaçlarına ‘hizmet’ etmeleriyle yapılmış olmasıdır. 249 vatan evladı şehit verilmiş, 2 bini aşkın vatandaşımız yaralanmıştır.

15 Temmuz, alışılmış bir darbe girişiminden öte, doğrudan ve kanlı bir işgal girişimi olması sebebiyle sadece bizim değil, bulunduğumuz coğrafyanın her bakımdan kargaşaya sürüklenmesi amaçlanmıştır. Hamdolsun, milletimiz, tarihten aldığı basireti, her istiklal mücadelesinde gösterdiği cesareti ve vatan söz konusu olduğunda ortaya koyduğu kahramanlığıyla düşmanın tuzaklarını başına geçirdi. İşgalcilerin, bu destansı direnişle püskürtülmesi, o gece bize dua eden bütün mazlumlar ve başka coğrafyalardaki kardeşlerimiz için de önemli ve örnek bir olaydır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, vatan savunmasının söz konusu olduğu o gece hiç tereddüt etmeden, sağımıza solumuza bakmadan, bahane ve gerekçe üretmeden, başka hiçbir hesap yapmadan alanlara; milletimiz için, onurumuz, irademiz, özgürlüğümüz, çalışma hayatının geleceği, güvencesi için karanlığın ve tankların karşısına çıktık. O gece, hepimiz ülkemizin baştan sona direniş hattı olan her karışında, her noktasında millete ve medeniyetimize bağlılığımızın samimi gereğini ve görevini yerine getirdik.

O gece, koca bir millet ve gönülleri bizimle olan bütün ümmet, kalplerindeki ışığın aydınlığıyla karanlığın üstüne yürüdü. Vurulanlarımız, şehit düşenlerimiz oldu. Aralarında üyelerimizin de bulunduğu tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Biz diriliğimizi, dirliğimizi gazilerimizin kahramanlığına borçlu olduğumuzun idrakindeyiz. Hâlâ kanayan, acısı dinmeyen yaralarıyla aramızda yaşayan, çoklarının tedavisi sürmekte olan gazi kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

Millet olarak, geçen yıl ateşten, kandan ve candan geçerek ihaneti teslim aldıktan sonra başlattığımız demokrasi ve vatan nöbetini, aynı duygularla bu yıl da belirlenen tarihlerde 81 ilimizde sürdüreceğiz, şehitlerimizin uhrevi hayatlarına dualar göndereceğiz. Böylece sadece tarihe not düşmeyecek, ayrıca bilincimizi canlı değerlere dönüştürerek hep muhafaza edeceğiz, gelecek nesillere bir ibret destanı olarak taşıyacağız. Diri bilincimizin kararlılığını var olduğumuz sürece gösterecek, 15 Temmuz’da canlanan Çanakkale ruhunu unutmayacak, unutturmayacağız ve nesillere asıl mirasımız olarak bırakacağız.

O gece Giresun teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın ve Genel Başkanımız Ali YALÇIN ‘ın sokağa çıkın talimatlarıyla sokağa indik. Devam eden akşamlarda Atapark ‘ta çadır kurarak sabahlara kadar nöbet bekledik. Bu vatanı sadece seçilmişlerin yöneteceğini, başkalarının yönetmeyeceğini, buna sonuna kadar karşı duracağımızı cümle âleme gösterdik.

Bu vesileyle, hainlerin hak ettikleri akıbete bir an önce uğramalarını, adalet karşısında hak ettikleri cezayı almalarını bekliyor, o geceyi aydınlatan zafer güneşini bu millete armağan eden şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize hürmetlerimizi arz ediyoruz.”


Etiketler: “Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır”

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.