Bugün: 14.12.2018

15 Temmuz Şehitleri, Giresun’da da Anıldı

15 Temmuz Şehitleri, Giresun’da da Anıldı
Giresun'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda ‘15 Temmuz Destanı Şehitlerimizi Anma’ programı düzenlendi.16.07.2017 17:03
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Giresun'da 11 Temmuz Salı günü, 15 Temmuz şehidimiz Emre Sağaz’ın Çamoluk İlçesi’ndeki kabrini ziyaret ile başladı ve 11-14 Temmuz tarihlerinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

15 Temmuz Cumartesi günkü etkinlik saat 18.00’de Debboy mevkiinden Mehteran eşliğinde, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü’ ile başladı.

Gazi Caddesi boyunca, ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyüşe katılan binlerce kişi Debboy’dan yürüyerek Atatürk Meydanı’na akın etti.

Yürüyüşe; Vali Harun Sarıfakıoğulları, vatandaşlar, il protokolü, Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlileri,  sivil toplum kuruluşları ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

Atatürk Meydanı’ndaki ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri; Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayarak, paneller, protokol konuşmaları, 15 Temmuz temalı yarışmalarda ve sportif faaliyetlerde başarı elde edenlere verilen ödüller, sinevizyon gösterileri ile gece yarısına kadar devam etti.

Vali Sarıfakıoğulları, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinliklerini vatandaşların arasında izledi.

Demokrasi nöbetinin tutulmaya başlandığı alandan etkinliklerin başlamasından itibaren hiç ayrılmayan Vali Harun Sarıfakıoğulları, meydanda nöbet tutan binlerce vatandaşa, sivil toplum kuruluşları tarafından dağıtılan çeşitli yiyeceklerden kendi elleri ile ikramda bulundu.

Gece 00.13’de 81 ilde olduğu gibi Giresun’da da tüm camilerde aynı anda okunmaya başlayan salaların ardından demokrasi nöbeti tutmaya başlayan vatandaşlara, sabah namazının ardından çorba ikramı yapıldı.

Atatürk Meydanı’ndaki demokrasi nöbeti 16 Temmuz Pazar günü gece yarısına kadar devam edecek.


Etiketler: 15 Temmuz Şehitleri - Giresun’da da Anıldı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.