Bugün: 10.07.2020

Ak Parti’de 7. Olağan Kongre Süreçleri Başladı

Ak Parti’de 7. Olağan Kongre Süreçleri  Başladı
AK Parti Tirebolu ve Görele ilçe kongreleri yapıldı. 09.03.2020 12:04
Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Sabri Öztürk ile Artvin Milletvekili ve Giresun İl Koordinatörü Erkan Ertunç Balta’nın katılımıyla gerçekleştirilen genel kullarda, Tirebolu İlçe Başkanı Yaşar Dikmen ve Görele İlçe Başkanı Kamil Ok güven tazeledi.
İlçe kongreleri bu ay içerisinde gerçekleştirilecek olan Güce ve Keşap ilçe olağan genel kurullarıyla devam edecek.

İl Başkanı Kenan Tatlı, Görele ve Tirebolu ilçe kongrelerinde yaptığı konuşmada, daha güçlü bir AK Parti olarak ilçe kongrelerini birlik ve beraberlik içerisinde tamamlayacaklarını kaydetti.

AK Partiye gönül veren herkese partide görev bulunduğunu belirten Tatlı, AK Parti kadrolarının gönüllülük esasına göre çalışan büyük bir teşkilat olduğunu ifade etti.
Türkiye’yi 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturmak için millete söz verdiklerini hatırlatan Tatlı, “Bu hareketi günlük siyasetin kavramlarına hapsetmeye çalışanlar her defasında hayal kırıklığı yaşadılar. AK Parti’yi geçmişin kalıplarıyla tanımlamaya çalışanlar daima yanıldılar, hüsrana uğradılar. Kavgayı, çıkar çatışmasını siyasetlerinin merkezine yerleştirenler bizim aramızdaki şu muhabbeti, şu sarsılmaz bağı bir türlü anlayamadılar. Bizim gözümüzde tüm makamlar, tüm unvanlar geçicidir, fanidir, bunların hepsi de milletimizin kendisine hizmet etmemiz için bize verdiği birer emanetten ibarettir.

Bugünlere de sürekli kendimizi yenileyerek, geliştirerek geldik. Herkes rehavete kapılsa bile bizim buna hakkımız yoktur. Herkes yorulsa, yorgun düşse dahi bizim böyle bir lüksümüz olamaz. Herkes kızsa, darılsa, üzülse bile, biz bu şekilde asla davranamayız. Zira biz, aşkınan çalışan yorulmaz, diyerek bu yolda yürüdük. Siyaseti ikbal kapısı değil mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimize hizmet vesilesi olarak görüyoruz. Allah bu teşkilata omuz veren herkesten razı olsun. Bir önceki dönemde görev yapan bütün dava kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Sizlerde aldığınız bu kutlu bayrağı daha ileri götüreceğinize inanıyorum. AK Partimizin 7. Olağan Tirebolu ve Görele ilçe kongremiz hayırlı olsun” dedi.

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.