Bugün: 15.12.2018

Başkan Türkmen’den, 15 Temmuz Mesajı

Başkan Türkmen’den, 15 Temmuz Mesajı
Öz Büro İş Sendikası Giresun İl Başkanı Hamza Türkmen, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde bir basın açıklaması yayınladı.13.07.2017 13:16
Başkan Türkmen, yayınladığı basın bülteninde şu düşünceleri paylaştı:

“Geçmiş tarihimizin en büyük ihaneti, şüphesiz 15 Temmuz darbe girişimi ihanetidir. 15 Temmuz sadece iktidara yönelik bir darbeden ibaret değildir. Vatanımızın ve Milletimizin birliğini, beraberliğine ve bütünlüğünü yok etmeye yönelik bir teşebbüstür. Halkımızı birbirine düşürerek kaos ve iç savaş çıkarma hedefi olan çok kalleşçe planlanmıştır.

Aslında biliyoruz ki tüm darbe ve darbe girişimlerinin arkasında malum karanlık güçler vardır. Fakat 15 Temmuz hain kalkışmanın amacı çok daha farklıydı çünkü diğer darbelerin hiçbirisinin gerçekleşmesi aşamasında, sivil halka ateş edilmemiştir. Tanklarla, uçaklarla, helikopterlerle halkın üzerine mermi ve bomba atılmamıştır.

Mutlaka biliyoruz ki; Tüm darbeler kötüdür. Ülkeyi geri ve Demokrasiyi geri götürür. Her darbe mağduriyetlere, zulme ve kaht-ı ricale neden olur. Ama 15 Temmuz en kahpece ve en haince, kanlı bir şekilde, ülkenin geleceğine. Bütünlüğüne ve bağımsızlığına kast edilmiştir. İnsan olan kimsenin cüret edemeyeceği kadar alçakça bir saldırıdır.

Bu topraklarda devşirilen hiçbir hainin dahi tasavvur edemeyeceği kadar büyük bir ihanettir. Maalesef hem de dini hizmet yapma iddiasında ki FETÖ eliyle yapılmıştır. Bu topraklardan bu kadar hainin bir arada toplandığı bir yapı tarihte hiç görülmemişti. Son bir yıla baktığımızda mücadelenin çok uzun yıllar devam etmesi gerektiği görülmektedir. Yurtdışında ve yurtiçindeki faaliyetleri hep uyanık kalmayı gerektiği bir gerçektir. Artık eskisinden daha çok uyanık olmak zorundayız.

Çünkü hainler Türkiye’de ve Dünya’da boş durmayacaklardır. Sinsice planlarını uygulamak için fırsat veya fırsatları arayacakları kesindir.

FETÖ denen bu ihanet şebekesinin hesap edemedi ve önceden ön göremediği tek ve yegâne güç Milletimizin onurlu ve dik duruşu olmuştur. Yüce Türk Milleti darbe kalkışmasını duyar duymaz sokaklara ve meydanlara çıkmıştır.

Zerre kadar kendi canını düşünmeden Vatani, Devleti, Millet ve Bayağı için Tankların önüne yatmış, hatta mermilerle göğüs göğüse çarpışmıştır. 15 Temmuz gecesi ve sonraki geceler Yüce Türk Milleti Devletinin ve Milletinin yanında durarak meydanları doldurmuş Demokrasi ve Vatan nöbeti tutmuştur.

Türk Milleti gerek FETÖ terör örgütüne ve dünyadaki yandaşlarına 15 Temmuz darbe girişimi akşamı çok büyük bir ders vermiş adeta yeniden dirilişi gerçekleştirmiştir. Vatanımızın ve Milletimizin bekası için canlarını feda eden 15 Temmuz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize ALLAH tan Rahmet diliyorum, Ruhları Şah mekânı cennet mekânı olsun. Gazilerimize Rabbim sıhhat sağlık ve hayırlı ömürler versin. Rabbim böyle bir acıyı tekrar bizlere yaşatmasın. Âmin.”


Etiketler: Başkan Türkmen’den - 15 Temmuz Mesajı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.