Bugün: 18.12.2018

Başkan Yakar'dan, İstiklal Marşı’nın Kabulü Yıldönümü Mesajı

Başkan Yakar'dan, İstiklal Marşı’nın Kabulü Yıldönümü Mesajı
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.12.03.2018 17:30
Başkan Yakar; “Devletin ve Milletin bağımsızlık sembolü olan ve istiklal sevgisi ile dolu Şair Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97. yıldönümünü kutlandığını ifade ederek, "İstiklal Marşı; Türk Milleti'nin yurt ve bayrak sevgisinin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin ölümsüzleştiği dizelerdir” dedi.

Tarihimizden gerekli dersleri çıkarmamız gerektiğini dile getiren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar mesajına şöyle devam etti: “Medeniyet yarışında daha üst sıralara nasıl geliriz, bunun mücadelesini vermeliyiz. Bizler bugün şehitlerimizin emaneti bu cennet vatanı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Milletimizin, birlik ve beraberlik içinde güzel bir geleceğe doğru yürüyüşünü emin adımlarla sürdüreceğine olan inancımla; ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.”


Etiketler: Başkan Yakar'dan - İstiklal Marşı’nın Kabulü Yıldönümü Mesajı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.