Bugün: 26.10.2020

Bulancak’ta ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ Kutlanacak

Bulancak’ta ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ Kutlanacak
Bulancak Belediyesi, 2020 teması ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ olan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılıyor.16.09.2020 19:40
Avrupa Hareketlilik Haftası; Kentleri ve Belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu kampanyası olup ülkemizde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ulusal koordinatörlüğünde gerçekleştirilmektedir.

2019 yılında ‘Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet’ temasıyla kutlanan haftaya etkin bir programla katılan Bulancak Belediyesi, ‘Entegre Bisiklet ve Engelli Yolu’ projesi ve açılışı ile farkındalık oluştururken, TBB Ulusal Ödülü’ne layık görülerek önemli bir başarı elde etmişti. 2020 yılı teması ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ olarak belirlenen haftaya bu yılda yoğun bir etkinlik programıyla katılan Bulancak Belediyesi, İlçe’de yeni başlanan tüm projelerde bisiklet ve yürüyüş yollarına yer vererek öne çıkıyor.

“BULANCAK’I BİSİKLET ŞEHRİ YAPIYORUZ”

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Geçen yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğimiz ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kutlamaları, Belediyemize anlamlı bir ödül kazandırmış ve İlçemizin adını ulusal anlamda duyurmuştur. Bu yılda yine etkin bir programla katıldığımız hafta kutlamalarıyla yine İlçemiz adına önemli kazanımlara imza atmayı hedefliyoruz. Belediye olarak İlçemizi bir bisiklet şehrine dönüştürecek projelere ağırlık veriyoruz. Geçen yıl hayata geçirdiğimiz ‘Entegre Bisiklet ve Engelli Yolu’ önemli bir farkındalık projesi olarak dikkat çekerken, bu yılda İlçemizde başlattığımız tüm projelerimizde bisiklet ve yürüyüş yollarına öncelik veriyoruz.

Her geçen gün artan nüfus ve trafik yoğunluğunun yükünü hafifletmek, hava kalitesini artırmak ve doğa dostu bir çevre için buna önem veriyoruz. İlçemizde yapımına başlanan Millet Bahçesi ve Akıncı Parklarımızda bisiklet ve yürüyüş yolları planlarken, sahilde 8 km’lik ve Karadeniz’in en uzun Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesini başlatıyoruz. Yapımı tamamlanmak üzere olan yeni Galericiler Sitesi ve kapalı otoparklarımızda şehirde trafik yoğunluğunu azaltacak, bisiklet ve yürüyüş hareket alanlarını rahatlatacak gelişmelerdir. Hafta boyunca korona tedbirlerini de dikkate alarak, sosyal mesafeli ve sınırlı katılımlı bisiklet turları ve haftayla ilgili sosyal medya söyleşileri gerçekleştirilecektir” dedi.

Etiketler: Bulancak’ta ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ Kutlanacak

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.