Bugün: 14.12.2018

Bulancak'ta 15 Temmuz Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı

Bulancak'ta 15 Temmuz Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı
Bulancak Kaymakamlığı’nın katkılarıyla Bulancak Belediyesi’nin organize ettiği 15 Temmuz Destanı’nın 1. yıl dönümü etkinlikleri muhteşem geçti.17.07.2017 11:55
1 yıl önce 15 Temmuz hain FETÖ darbesi sonrasında Giresun ilinin en canlı meydanı olarak demokrasi nöbetleri tutan Bulancak ilçesi, artık demokrasi şölenine dönen 15 Temmuz’u anma gecesinin hakkını verdi.

YÜRÜYÜŞTE İNSAN SELİ

Bulancak Eski cezaevi mevkiinden başlayan demokrasi yürüyüşü ise görülmeye değerdi. Bulancak Belediyesi Mehteran takımının arkasında yürüyen binlerce Bulancaklı tekbir sesleriyle 15 Temmuz Şehitleri caddesini adeta inletti. Bayrak ve sloganlarla meydana yürüyen coşkulu kalabalık meydanı da hınca hınç doldurdu. Yürüyüşün ön saflarında Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy, mülki amirler ve çok sayıda vatandaş yerini aldı.

Meydanda İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program, Pendik Aliya İzzet Begoviç Camii İmam-Hatip’i İbrahim Deniz’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, AK Parti İlçe Başkanı Esat Sakallıoğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Karabulut’un coşkulu konuşmaları ile devam etti.

Bakıyorsunuz millet ne zaman lideriyle koşarsa, millet zirveye çıkıyor diyen Bulancak Belediye Başkanımız Recep Yakar; “Milletimiz tarih boyunca şanlı destanlar yazmıştır. Mesela, 1071 Malazgirt savaşında Anadolu’nun kapısını açıyoruz. 54 bin yiğit Allah yolunda ne yapıyor? 300 bin, 500 bin Bizanslı’yı perişan ediyor. Yine 1453’te bu millet lideriyle buluşuyor, ne yapıyor? Gemileri karadan yürütüyor. Haliç boğazına indirerek dünyada bir çağ kapatıp, yeni bir çağ açıyor. Fethi gerçekleştiriyor. Yine bu millet en sıkıntılı günlerin de gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında toplanıyor ne yapıyor? Kurtuluş savaşında zirve yapıyor. Son olarak yine bu milletin canına, malına namusuna kast eden hainlerin kırk yıllık elli yıllık planlarını Başkomutanımı, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tek sözüyle bütün oyunları bozuyor. Biz biliyoruz ki! FETÖ’nün de, arkasında ki güçlerinde kim olduklarını millet olarak çok iyi biliyoruz. Bu millet eğilmez, bu millet yenilmez” dedi.

Bulancak Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğünün hazırladığı 15 Temmuz videoları alanda duygusal anlar yaşattı. Şiirler, dualar, ikramlarla sabaha kadar süren programda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 03:30 civarında TBMM önündeki konuşmaları da canlı olarak verildi.

PAZAR GÜNÜ NÖBET 12’YE KADAR DEVAM ETTİ

15 Temmuz etkinlikleri hafta içi dostluk maçı, şehit mezarlarını ziyaret, şehit aileleri ile yemek, camilerde şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif, Cumhuriyet Meydanı 15 Temmuz ve Bulancak temalı Fotoğraf Galerisi, tüm camilerde Cumartesi gecesi 00:13’da Sela, meydan programları olarak yapıldı. Pazar günü ise yine 19:00’dan gece 24:00’a kadar meydanda etkinliklerle sona erdi.


Etiketler: Bulancak'ta 15 Temmuz Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.