Bugün: 20.06.2018

CHP’li Bektaşoğlu’ndan, 19 Mayıs Mesajı

CHP’li Bektaşoğlu’ndan, 19 Mayıs Mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.18.05.2017 18:07
Milletvekili Bektaşoğlu, yayınladığı kutlama mesajında şu düşünceleri paylaştı:

“19 Mayıs 1919 dünya insanlık tarihinin de dönüm noktasıdır.

Bu tarihten başlayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde azim ve kararlılığını ortaya koyarak örgütlenen Anadolu halkı, özgürlük ve bağımsızlık savaşı vererek adını tarihe yazdırmış, emperyalizmin ve onun işbirlikçisi olan iktidarların yenilebileceğini kanıtlamıştır.

Türk milleti bir çağ açılıp, bir çağ kapatmış, mağdur ve mazlum milletlere örnek olmuştur.

Ayrıca bu savaşın sonunda Cumhuriyeti de kurarak yönetim tercihini ortaya koymuştur.

19 Mayıs’ta Atatürk’le birlikte çıkılan bu kutlu yolculuk ve Milli Mücadele ruhu kuşaktan kuşağa halkımız tarafından sahiplenilerek bugün de sürmektedir. Hiçbir güç ve kudret buna engel olamayacak, atamız ve atalarımızın can ve kan vererek kurdukları halk iradesine dayalı laik demokratik Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır.

Bu anlamı gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kuvayi Milliyecileri, kurtuluş savaşı veren Anadolu halkını, Osman Ağa ve gönüllü alay kahramanlarını, vatanın bölünmez bütünlüğü,  cumhuriyet ve demokrasi, için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizin ve bütün halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”


Etiketler: CHP’li Bektaşoğlu’ndan - 19 Mayıs Mesajı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.