Bugün: 20.06.2018

CHP’li Türker’den, Baro Başkanı Uzunalioğlu’na Ziyaret

CHP’li Türker’den, Baro Başkanı Uzunalioğlu’na Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Giresun Baro Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu’nu ziyaret ederek kendisini ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni tebrik etti.17.05.2017 10:48
Başkan Türker; “Uzun yıllar Baro Başkanlığı ve şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü platformda önemli görevleri üstlenerek başarı ile yerine getiren ve 34. Olağan Genel Kurulu’nda Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen değerli hemşerim Av. Gültekin Uzunalioğlu’nu canı gönülden kutluyorum.

Şehrimizin değerlerinden birisini bizleri bir Giresunlu olarak Türkiye Barolar Birliği gibi hayati ve önemli bir görevde temsil edecek olması gururlandırmıştır.

Bu ne olduğu belirsiz olağanüstü hal döneminden en az zararla çıkmanın, hukukun temel üstünlüğüne sahip çıkmamızın gelecek umut dolu günlerin en önemli ayağı olduğunu unutmamamızın, Yargı’nın tarafsız ve bağımsızlığının bir gün herkese gerek olacağı inancı ve mücadelesi içerisinde adeta bağımsızlık ve yeniden varoluş mücadelesi sergileyen başta Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu olmak üzere Cumhuriyetimize, adil ve eşit yaşam haklarına sahip çıkan herkesi selamlıyor, bu mücadelede kolaylıklar diliyorum.

Sayın Başkanımız Uzunalioğlu’ndan boşalacak göreve, gerçekleştirilecek kongrede talip olacak, Başkan aday ve Yönetimlerinin bu uğurda mücadele verecek, yandaşı değil de her şeyden önce hukukun üstünlüğünü kendisine vazgeçilmez bir değer olarak kabul etmiş insanların olması temennisi ve mücadelesi ile tüm hemşerilerime saygılarımı sunuyorum.

Ne zaman ki Yargı iktidarların arka bahçesi olmaktan çıkar, ne zaman ki Yargı iktidarların sığınacağı bir liman olmaktan çıkar, ne zaman ki Yargı mensupları siyasi kimliklerini ve kararlarını yükselme aracı olarak kullanmaz, ne zaman ki siyasiler yargıya talimat verecek haddi kendinde bulamaz, ne zaman ki devlet ve millet düşmanı cemaatler elini Yargı’nın, adaletin, hukukun üzerinden çeker, işte o gün bu eşsiz ülkede güneş yeniden doğar.” dedi.


Etiketler: CHP’li Türker’den - Baro Başkanı Uzunalioğlu’na Ziyaret

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.