Bugün: 10.04.2020

CHP'li Tığlı’dan, Çanakkale Zaferi Mesajı

CHP'li Tığlı’dan, Çanakkale Zaferi Mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı yayınladı.17.03.2020 13:43
Yüce Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi olan ve dünya savaş tarihine zaferle yazılmış destanını anlatan Çanakkale Savaşı, binlerce kahramanımızın şehit olduğu büyük bir destandır.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 18 Mart 1916 tarihinde adını tarihe altın harflerle yazdıran Çanakkale Zaferi’nin, bir milletin emperyalizme ve sömürüye nasıl karşı geldiğini, tüm dünyaya bağımsızlık ve özgürlük için yapılan mücadelenin nasıl taçlandırıldığını ve kuşaklar boyu gururla ve onurla anlatılan bir destan olduğunu” ifade etti.
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün, o gün askerlerine söylediği “ben size hücum etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zamanda yerimize başka kuvvetler, başka kumandanlar geçebilir” sözü ile bir ulusun ve bir milletin geleceğinin nasıl değiştiğini ifade eden Tığlı, “o destanda Anafartalar’da Arıburnu’nda Conkbayırı’nda Gelibolu’da Kireçtepe’de ve Seddülbahir’de “Beni asla esir edemezsiniz. Ben hep Özgür kalacağım!” diyen Türk ulusunun kahraman askerlerine olan borcun ancak ve ancak Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinin korunmasıyla mümkün olacağını” söyledi.

CHP’li Necati Tığlı, “18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyor ve Şehitleri Anma Günü’nde bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.