Bugün: 20.06.2018

Duroğlu Belediyesi’nden, ‘Annenin Toplumdaki Yeri’ Konferansı

Duroğlu Belediyesi’nden, ‘Annenin Toplumdaki Yeri’ Konferansı
Duroğlu Belediyesi sosyal etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.17.05.2017 15:15
Geçtiğimiz hafta kutlanan Anneler Günü münasebeti ile Duroğlu Belediyesi ve Konacık Kur’an Kursu ‘Annenin Toplumdaki Yeri’ konulu bir konferans düzenledi. Katılımın yoğun olduğu konferansta, Giresun İl Müftülüğünden gelen vaize tarafından annenin dinimizdeki, toplumdaki ve aile içindeki yeri ve önemi hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Konuşmanın ardından tüm katılan bayanlara gül ve hediyeler verildi. Duygusal anlarında yaşandığı konferansın devamında slayt gösterileri ve ilahiler okundu. Konacık Kur’an Kursu’na katılan bayanlara katılım belgeleri takdim edildikten sonra Hatim Duası okunarak konferans son buldu.

İl dışındaki temasları nedeni ile programa katılamayan Duroğlu Belediye Başkanı Murat KILIÇASLAN bir açıklamada bulunarak şunları söyledi: “Belediyemiz tarafından bu tür kültürel ve sosyal aktivitelere olabildiğince önem veriyoruz. Toplumumuzda kültürel anlamda daha ileriye gitmek ve manevi değerlerimizi yaşatabilmek adına yaptığımız etkinlikleri halkımızla iç içe gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda düzenlenen konferansımızda, bizi yetiştiren annelerimize verdiğimiz değeri anlatmaya çalıştık. Çünkü eğitim ailede başlar ve ailenin temelini oluşturan varlık annelerimizdir. Ne mutlu ki bizleri vatana millete hayırlı evlatlar olarak yetiştirdiler ve bugünlere gelmemizde en çok emeği olan da onlardır. Bu vesile ile tüm annelerimize en içten şükranlarımı sunuyorum.” dedi.


Etiketler: Duroğlu Belediyesi’nden - ‘Annenin Toplumdaki Yeri’ Konferansı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.