Bugün: 19.04.2019

Gala Gösterimi Büyük İlgi Gördü

Gala Gösterimi Büyük İlgi Gördü
Avrasya Gazeteciler Derneğinin sosyal sorumluluk projesi olarak...03.09.2018 15:40

...İçişler Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Gordion’un düğümü; Sakarya Meydan Muharebesi belgeselinin gala gösterimi İstanbul Eyüp Sultan Belediyesinin ev sahipliğinde Zafer Haftası dolayısıyla 31 Ağustos Cuma günü akşamı Eyüp Belediyesi. Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Aslen Espiye Soğukpınar beldesinden olan belgeselin yönetmeni ve Avrasya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı İsmail Kahraman yaptığı konuşmada Sakarya Meydan muharebesinin zaferler tarihinde çok önemli yeri olduğunu Kurtuluş Savaşının dönüm noktası olduğunu açıkladı. Gala gösterimine Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri İstanbul milletvekili Hasan Turan son iki dönem Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi olan eski Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi. Aydın, Türkiye’deki. 81 İlin dernek ve vakıflarının çatı kuruluşu olan Yedi Renk Tek Yürek Platformu Genel Başkanı Ömer Erdoğan, TRT Belgesel kanal Koordinatörü Süleyman Tezgel, Karadeniz Sivil Toplum Örgütleri Başkan Yardımcısı Giresun Dernekler Federasyonu başkan vekili Fatih Aydın ve birçok sivil toplum örgütü başkanı ve yöneticisi ile ulusal basından kişiler ile halk gala gösterimine yoğun ilgi gösterdi.

Gala gösterimi öncesi Sakarya Meydan muharebesi tarihi belgeler ve fotoğraflar sergisi açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından şehitlerin ruhu İçin Kuran-ı Kerim okundu. Eyüp Sultan Belediye Başkanı, belgeselin önemine dikkat çekerek belgesel gösterimin Eylül ve Ekim aylarında devam edeceğini açıkladı. Belgeselin çekimine destek olan kurum ve şahıslara teşekkür plaketi takdiminden sonra belgesel Yapımcısı İsmail Kahraman yaptığı konuşmada Sakarya Meydan Muharebesinin zaferler tarihimizdeki yeri ve önemini anlattı. Hatıra fotoğrafları çekiminden sonra Sakarya Meydan Muharebesi kitabı izleyicilere hediye edildi.

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.