Bugün: 20.02.2019

Giresun’un Yeni Markası; Giresun Sis Dağı Otçu Göçü Yayla Festivali

Giresun’un Yeni Markası; Giresun Sis Dağı Otçu Göçü Yayla Festivali
Bu yıl Sis Dağı Erkeksu Obası’nda 7.’si gerçekleştirilecek olan etkinlik yeni bir boyut kazandı. Geçmiş yıllarda Görele Bayazıt Köyü Derneği’nin çabalarıyla gerçekleştirilen etkinlik, 2018 yılı itibariyle Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu ve Giresun Valiliği’nin öncülüğünde Görele, Eynesil ve Çanakçı İlçeleri’nin ortak festivali haline getirildi.03.07.2018 22:18
Organizasyon Komitesi toplantılarına bizzat katılan Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu; bu organizasyonun artık bir Giresun Markası haline geleceğini, komşu ilin Sis Dağı’nı sahiplenme girişimlerinin, Giresun adıyla yapılacak daha büyük bir festivalle cevaplanması gerektiğini söyledi. Festivalin ismini organizasyon komitesinde yoğun istişareler sonucunda belirlediklerini belirten Kuğu; “Tüm Giresunlu hemşehrilerimizi Giresun Sis Dağı Otçu Göçü Yayla Festivali’ne sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Festivalin tarih ve saati 21 Temmuz 2018 Cumartesi 10:00 olarak belirlenirken, kurumsal kimlik çalışmaları da tamamlandı. Afiş, pankart, davetiye ve sosyal medya capsleri hazırlanan festival kapsamında Giresunlu yöresel sanatçılar ve kemençe üstatları sahne alacak. Dev horon halkalarının oluşturulacağı festivalde, Çepni kültürü otçu göçü yürüyüşü, halk oyunları ekibi, yöresel ürünler pazarı, yarışmalar, yöresel ikramlar ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Sunuculuğunu Uğur Bilgi’nin yapacağı festivalin iletişim sorumlusu ise Reşat Kurucu olarak belirlendi.

Giresun Sis Dağı Otçu Göçü Yayla Festivali kurumsal tasarımlarında katılımcı kurumlar ve sponsorlar olarak Giresun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Giresun Federasyonu, Beyoğlu Belediyesi, Görele Belediyesi, Çanakçı Belediyesi, Eynesil Belediyesi, Görele Dernekleri Federasyonu ve Eynesil Dernekler Federasyonu logoları yer aldı.

Etiketler: Giresun’un Yeni Markası; Giresun Sis Dağı Otçu Göçü Yayla Festivali

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.