Bugün: 26.05.2019

Giresun Memur-Sen İl Temsilciliği’nde ‘Yetkide 10. Yıl Teşkilat Buluşması’

Giresun Memur-Sen İl Temsilciliği’nde ‘Yetkide 10. Yıl Teşkilat Buluşması’
Giresun Ayvasıl Restaurant’ta bir araya gelen Memur-Sen İl ve İlçe Teşkilatları 2018 yılında da 8.000 üyeyle ilde tekrar yetkili olmaları nedeniyle Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can TUFANOĞLU’nun katılımıyla yoğun katılımlı teşkilat buluşmasında, iftarda bir araya geldiler.08.06.2018 19:07
Programa Giresun’un Daire Amirleri’nin yanında Siyasi Parti temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşları’ndan temsilciler de katılım sağladılar. AK Parti Milletvekili Adaylarından Avukat Kadir AYDIN ile Mimar Serkan DEMİRKAN’da programa iştirak ettiler. Program sonunda Sayın TUFANOĞLU’na hediye takdimi yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasında Memur-Sen İl Başkanı Sami ŞİMŞEK yapmış olduğu konuşmada katılımcılara ve kendilerini yetkiye taşıyan tüm Memur-Sen üyelerine teşekkür ederek, ildeki sendikal faaliyetlerine vurgu yapıp; özelde üyelerine, genelde ülkeye ve millete, evrensel olarak da tüm dünya mazlumlarına karşı sorumluluk bilinciyle Hizmet Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulları’yla, Teşkilatın uç beyleri İlçe Temsilcilikleri’yle sendikal faaliyetlerini devam ettirdiklerini ifade ettiler.

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can TUFANOĞLU’da yapmış olduğu konuşma da şu ifadelere yer verdi:

“Bu toprakları bizlere vatan kılan bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Yıllar önce bir avuç gönül insanının serpmiş olduğu tohumlar, bugün ulu bir çınar haline gelmiştir. Memur-Sen 1 milyonu aşan üye sayısıyla ülkemizin ve bölgemizin en büyük emek hareketine dönüşmüştür. Bu hareketin bugünlere gelmesinde emeği olan başta merhum Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, ahrete intikal etmiş tüm dava neferlerimizi rahmetle anıyorum. Ayrıca Memur-Sen’imizin kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde gece gündüz çalışarak büyük bedeller ödeyen yönetimlerimize devraldığı bayrağı şerefiyle dalgalandıran teşkilat mensuplarımıza, desteklerini esirgemeyen siz değerli üyelerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

Memur-Sen’in kuruluşundaki temel taşlara bugüne kadar yaptığı faaliyetlere bakacak olursak, ücret sendikacılığı değil değerler ve hizmet sendikacılığı yapmakta olduğunu görüyoruz. İşte bu anlayış doğrultusunda Memur-Sen, Arakan’dan Pakistan’a, Somali’den Doğu Türkistan’a, Filistin’den Suriye’ye ve tüm dünya mazlumları için yaptığı maddi ve manevi yardımlarla bir iyilik hareketidir.

Ülkemizde ve dünyada her türlü vesayete, darbe girişimlerine karşı sesini yükselten özgürlük ve demokrasi hareketidir. Ülkemizin birliği ve beraberliği için teröre karşı her platformda insiyatif alan bir kardeşlik hareketidir. Ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları ne zaman bize ihtiyaç duyduysa biz oradaydık.

Son zamanlarda milletimizin ve ülkemizin varlığına, birliğine, bağımsızlığına yönelik en kahpe, en sinsi ve en kanlı saldırıların sahneye konulduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bu saldırıları yapanlar, bu milletin şanlı tarihini ve kahramanlıklarını bilmedikleri kesin. Yıllar önce Seyit Onbaşılarımız, Nene Hatunlarımız, Sütçü İmamlarımız, Topal Osmanlarımız vardı. Bugün ise Eren Bülbül’ümüz, Ömer Halis Demir’imiz, Fethi Sekin’imiz var. Buradan bütün terör örgütlerine ve onların ağa babalarına sesleniyorum. Bu topraklarda ne kahramanlar biter, ne de kahramanlıklar. Değil yedi düvel, yetmiş yedi düvel gelseniz de bu aziz millete diz çöktüremez ve boyun eğdiremezsiniz.

Memur-Sen olarak yapmış olduğumuz yurtdışı ziyaretlerinde ve uluslararası toplantılarda da, ülkemiz üzerinde oluşturulmak istenen olumsuz algıyı, kara propagandayı daha net görebiliyoruz. İşte bu minvalde Memur-Sen olarak 2016 yılında ve geçtiğimiz Mayıs ayında Uluslararası İnsan Emek ve Küresel Rekabet Kongresi’ni gerçekleştirdik. 105 ülkeden 280 sendikanın temsilcilerini ülkemizde ağırladık. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde 100’e yakın ülkeye ziyaretlerde bulunduk. Böyle bir organizasyonu hiçbir kuruluşa bağlı olmadan yapabilen başka bir kuruluş dahi yok kıymetli arkadaşlar. Bizim amacımız dünyada yeni bir emek hareketi başlatarak dünyayı sömürü dişlilerinin çarklarından kurtarmaktır. İnşallah bunu da Memur-Sen olarak başaracağız.

Geçtiğimiz dönemde yapılan Toplu Sözleşme’de çalışanlarımız için önemli kazanımlara imza attık. Tüm Tapu Çalışanlarına Fazla Mesai Ödenmesi, Kadastro Tazminatının Ödenmeye Devam Etmesi, AFAD Çalışanlarına Fazla Mesai Ödenmesi, AFAD’da İş Riski Zammı, AFAD’da Araç Kullananlara İlave Ücret Ödenmesi, Karayolları’nda Araç Kullananlara İlave Ücret Ödenmesi, Karayolları Çalışanlarına Koruyucu Giyim Malzemesinin Verilmesi, Karayolları’nda Seyyar Görev Ödemelerine Devam Edilmesi, Karayolları Çalışanlarına Fazla Mesai Ücreti Ödenmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çalışanlarına Koruyucu Giyim Malzemesinin Verilmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çalışanlarına Fazla Mesai Ödenmesi gibi kazanımlarımızı üyelerimizin destekleriyle kazandık. Üyelerimizden aldığımız güçle yeni ufuklara doğru yol alıyoruz. Bayındır Memur-Sen dün olduğu gibi bugün ve yarın da Bayındır, Çevre, İnşaat, Yol, AFAD, Tapu ve Kadastro Çalışanlarının güvencesi olacak ve haklarının savunucusu olacaktır.

Kamuda işçiler ikramiye alırken son düzenlemeyle birlikte 12 milyon kadar emeklimiz de bu ikramiyeden yararlanmış oldu. Burada bir eksiklik olduğunu buradan ifade etme istiyorum. 3 milyon kadar kamu görevlimizin de bu ikramiyeden yararlanmasını istiyoruz. Ek gösterge konusundaki düzenlemelerin bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yapılmasının takipçisi olacağız. Kamu çalışanlarımızın birçok sorunu var. Bunlardan en önemlileri siyaset ve grev hakkı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması, vergi matrahlarının artırılması veya oranlarının düşürülmesi, kamuda sözleşmeli istihdama son verilmesi, 4B’lilerin kadroya geçirilmesi.

Önümüzde son derece öneli bir seçim sürecine giriyoruz. Biz Memur-Sen olarak 16 Nisan’da istikrar dedik, istikbal dedik, istiklal dedik. Bugün de aynı şeyi söylüyor, istikrar, istikbal, istiklal diyoruz. Bizim derdimiz 16 Nisan’daki kazanımlarımızı 24 Haziran’da kaybetmemektir. Oylarımız FETÖ’ye saadet, PKK’ya memnuniyet, Kudüs’e ihanet, emperyalistlere cesaret, mazlumlara mahrumiyet, kazanımlarımıza mağlubiyet olmasın diyor, hepinizin önümüzdeki mübarek Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum.”

Etiketler: Giresun Memur-Sen İl Temsilciliği’nde ‘Yetkide 10. Yıl Teşkilat Buluşması’

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.