Bugün: 24.03.2019

Giresun Müftüsü Oral’dan, Ramazan Bayramı Mesajı

Giresun Müftüsü Oral’dan, Ramazan Bayramı Mesajı
Giresun Müftüsü Muhittin Oral, "Bayramın ülkemize, şehrimize, milletimize, İslam âlemine huzur, barış, merhamet ve esenlik getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Bayramınız mübarek olsun." dedi.14.06.2018 01:46
Giresun Müftüsü Muhittin Oral Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Oral, "Bayrama erişmenin sevincini doyasıya yaşayarak ailemizi, etrafımızdaki garip gurabayı, yetimleri, yaşlıları da ziyaret ederek onlara da aynı duyguları yaşatmaya gayret gösterelim." dedi.

Bayramın tebessüme ve ferahlığa dönüşmesi adına gayret edilmesi gerektiğini ifade eden Müftü Oral mesajında şunlara yer verdi:

"Ülkemiz, Milletimiz ve İslam âlemi olarak; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtulma ayı olan Ramazan ayının sonuna gelmiş ve bize emredilen ibadetleri yapmış olmanın sevinciyle Ramazan Bayramımızı kutlayacağız.

Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun ki bayramlar milletimizin birlik ve beraberliğine istikbalde varlığımızın devamına büyük katkılar sağlamaktadır.

Bu yıl kutlayacağımız Ramazan Bayramı da dua, oruç, zekât, fitre, sadaka gibi ibadetlerimizin kabulünü hissetmek hem de birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için büyük bir fırsattır.

Bu vesileyle Ramazan Bayramının, milletimize,İslam âlemine ve Giresunlu kardeşlerimize barış, huzur ve esenlikler getirmesi dileği ile bayramınızı kutluyorum."

BAYRAM NAMAZI SAATLERİ

Ramazan Bayramı 15 Haziran Cuma günü idrak edilecek. Giresun Merkez’de bu yıl bayram namazı saat 05:40'ta kılınacak. İlçelerde ise bayram namazı saatleri Piraziz ve Şebinkarahisar’da 05:41, Alucra, Bulancak, Çamoluk ve Dereli’de 05:40, Keşap ve Yağlıdere’de 05:39, Doğankent, Espiye, Güce ve Tirebolu’da 05:38, Çanakçı ve Görele’de 05:37, Eynesil’de ise 05:36 olarak belirlendi.

Etiketler: Giresun Müftüsü Oral’dan - Ramazan Bayramı Mesajı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.