Bugün: 20.02.2019

Güce Ağaçbaşı Yaylası 7-8 Temmuz’da Şenleniyor

Güce Ağaçbaşı Yaylası 7-8 Temmuz’da Şenleniyor
Güce İlçe sınırları içerisinde bulunan Ağaçbaşı Yayla Şenliği 7-8 Temmuz Cumartesi-Pazar günlerinde gerçekleştirilecek.05.07.2018 19:50
Güce Belediyesi, Bursa ve çevre illerde bulunan Güce İlçe Köy Dernekleri’nin destekleriyle organize edilen bu yıl ilk defa yapılacak olan Güce Ağaçbaşı Yayla Şenliği 7 Temmuz Cumartesi gün saat 13:00 de ise Gümüşoluk Çeşmesi’nden Ağaçbaşı Yaylası’na yapılacak Otçu Göçü yürüyüşü başlayacak.

Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, 7 - 8 Temmuz 2018 Cumartesi ve Pazar günü düzenleyecekleri Yayla Festivali’ne Giresun ve komşu İllerde yaşayan vatandaşları davet etti.

‘Geçmişin İzinden Geleceğe Yürüyoruz’ sloganı ile Güce’nin turizm değeri yüksek yaylalarını tanıtmak için düzenlenen festivalin sunuculuğunu Gazeteci Erdal Avcı’nın yapacağı öğrenilirken festivalde Yılmaz Turan, Resul Dindar, Erdal Güvendi, Alim Koca, Hayati Daştan, Ali Osman Kargın, Ünal Turan, Güzel Esma, Hamza Usta, Ertuğrul Alim, Hakan Köntek, Kurtuluş Eyibil, Ramazan Bal, Fırtına Cemal, Cengiz Topal, müzikleri ile renk katacaklar.

Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan Ağaçbaşı Yayla Festivali’nin 7-8 Temmuz Cumartesi - Pazar tarihlerinde yapılacağını söyledi.

Başkan Geçgel, bölge insanına keyifli ve huzurlu bir yayla şenliği yaşatmak istediklerini belirterek, “Hem bölge insanımıza hem de gurbetçilerimize unutamayacakları bir Yayla Şenliği’ni yaşatmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yayla Şenliğimizi İlçemizin en geniş mesire alanlarından birisi olan Ağaçbaşı Yaylası’nda düzenleyeceğiz. Birçok mahalli sanatçının sahne alacağı şenliklerimizde gelenek ve göreneklerimizi de yaşatacağız. Sadece Giresun’dan ya da Güce’den değil, yoğunlukla İstanbul, Bursa ve diğer İllerde de yaşayan hemşerilerimizden de yayla şenliğimize büyük katılım bekliyoruz. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Ağaçbaşı Yayla Şenliği’nin kalabalık ve coşkulu geçeceğine inanıyorum. Bu nedenle daha titiz bir çalışma yaparak güzel bir organizasyonla şenliğe katılanlarda güzel hatıralar bırakmak istiyoruz. Tüm Giresun ve Güceli hemşerilerimizi festivalimize davet ediyorum” dedi.

Etiketler: Güce Ağaçbaşı Yaylası 7-8 Temmuz’da Şenleniyor

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.