Bugün: 26.03.2019

Karaibrahimoğlu: “Kadınları Dışlayan Ülkeler Asla İlerleyemezler”

Karaibrahimoğlu: “Kadınları Dışlayan Ülkeler Asla İlerleyemezler”
Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.07.03.2018 14:31
Karaibrahimoğlu mesajında: “Kadınlar bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler.” dedi.

Başkan Karaibrahimoğlu şöyle devam etti:

“Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamalı ve siyasette onlara daha çok alan açmalıyız.

Tüm bunlarla beraber, kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız.  Çünkü Türkiye'de ve dünyada kanayan bir yaradır kadına şiddet. Kadına kalkan el iflah olmaz. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu vesileyle Türkiyemizin ve dünya üzerindeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”


Etiketler: Karaibrahimoğlu: “Kadınları Dışlayan Ülkeler Asla İlerleyemezler”

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.