Bugün: 20.02.2019

Kuğu: “Bu Yaz Sıcak Geçecek”

Kuğu: “Bu Yaz Sıcak Geçecek”
Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, “Önce Afyon Şehitliği ziyareti yapacağız, sonra da Yenikapı’da Giresun Günleri’nde buluşacağız” dedi.03.07.2018 22:11
Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Federasyon’un merkezinin bulunduğu Bağcılar Fındık Bahçesi’nde buluşarak gündemdeki konuları görüştü. Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu, yapılan çalışmaları özetleyerek; “En son Ramazan Bayramı öncesi Giresun’da fakir öğrencilerimizi giyindirdik” dedi.

Giresun Deniz Yıldızı Derneği’nin de katkıları ile tespit ettikleri 300 yetim ve fakir öğrenciyi mağazaya götürerek istedikleri kıyafetleri almalarını sağladıklarını ve bunun mutluluğunun hiçbir şeyde olmadığı belirtti.

Kuğu; “Bu yaz bizim için sıcak geçecek; Kurban Bayramı sonrasında Afyon’da bulunan Giresun Şehitliği’nde bulunan şehitlerimizi ziyaret edeceğiz. 2 senedir Kurban Bayramı’na denk gelen programımızı bu sene 1-2 Eylül günlerinde yapacağız. İstanbul’dan ve yurdun her bir tarafından gelen hemşerilerimizle bir araya gelip şehitlerimizi ziyaret edeceğiz. Ruhlarına okuyacağımız Fatihalarla, Yasinlerle ruhlarını şad edeceğiz. Programımıza gelmek isteyen tüm vatandaşlarımızı oraya götürebilmenin yollarını arayıp bulacağız” dedi.

Kuğu devamla; “Giresun Günleri için dilekçemizi aylar öncesinden vermemize rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi henüz resmi bir cevap vermedi. Ancak Eylül ayının son haftası veya Ekim’in ilk haftasında Yenikapı’da Giresun Günleri programını icra edeceğiz. Hazırlıklarına şimdiden başladık, inşallah önceki senelerden daha iyi bir programı sizlerin de yardımı ile gerçekleştireceğiz. Bu programı başlatan ilk İl olarak farkımızı hissettirmemiz lazım” dedi.

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu son olarak da; “Genel kurulumuzu Kasım ayı içinde yapacağız. Henüz kendim için bir karar vermedim ama devam etmemiz halinde çalışacağımız arkadaşları titizlikle belirleyeceğiz. Genel Kurul gününe kadar çalışmalarımızı en güzel şekilde devam ettireceğiz. Bu süreçte bütün ilçe ve köy derneklerimizle, var olan Federasyonlarla istişarelerimizi sürdürüp en iyi temsili yakalamaya çalışacağız. Bunu başarırsak kimseden bizi ihmal ettiniz şikâyetini duymayız. Her İlçeyi Federasyon içine katıp programlarımızı beraberce yapacağız” dedi.

Etiketler: Kuğu: “Bu Yaz Sıcak Geçecek”

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.