Bugün: 14.12.2018

Mescid-i Aksa'nın İbadete Kapatılması Giresun’da Protesto Edildi

Mescid-i Aksa'nın İbadete Kapatılması Giresun’da Protesto Edildi
Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail, Türkiye'de Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde çeşitli sivil toplum örgütlerince düzenlenen gösteriler ve basın açıklamalarıyla Cuma Namazı çıkışı kınandı.21.07.2017 15:16
Bu çerçevede Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi üyeleri, İsrail'in Mescid-i Aksa'da Cuma Namazı’nı yasaklamasını Giresun'daki Atapark Meydanı'nda toplanarak protesto etti.

AGD Giresun Şubesi üyeleri, Cuma namazı öncesi Hacı Miktad Camisi’nde buluştu. İsrail’in Mescid-i Aksa’daki namaz yasağını protesto amacıyla toplanan gençler, kılınan cuma namazının ardından AGD bayrakları ve 'KUDÜS İÇİN KIYAM' yazılı pankartla Atapark Meydanı'nda bir araya geldi.

Meydanda toplananlara merhum şair Mehmet Akif İnan’ın sesinden; “Mescid-i Aksa” şiiri, sonra merhum Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın; “İsrail'in sözden değil ancak güçten anladığına dair” konuşması dinlettirildi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan AGD Giresun üyesi Yunus Kılıç, İsrail’in Mescid-i Aksa ile ilgili Müslümanları kışkırttığını, Filistin’de kan dökmekten kaçınmadığını dile getirerek şöyle dedi: "Siyonist İsrail küstahlığına devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü Mescid-i Aksa'da üç Müslüman'ı şehid eden İsrail, Müslümanları Mescid-i Aksa'ya sokmamak için elinden geleni yapıyor. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın her kapısında sözde İsrail polisi denilen katiller sürüsü bekliyor. Mescidin sağlık ocağı tarumar edilmiş, içerideki tüm dolapların kapıları kırılmış, tüm kuyuların kilitleri parçalanmış ve içerisi savaş alanına çevrilmiş durumdadır. Siyonist İsrail istediği zaman ezanı susturmakta, istediği zaman Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girmesini yasaklamaktadır."

İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ele geçirme ve Kudüs’ün tamamı üzerinde söz sahibi olma çabasına sessiz kalınmaması çağrısında bulunana Kılıç “İşgal edilen sadece mekân değil ruhumuz, ayaklar altına alınan, postallarla çiğnenen Mescid-İ Aksa ile birlikte onurumuzdur” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından İhsan Güdoğdu Mescid-i Aksa ve Filistin’deki Müslümanların yaşadığı sıkıntıların bulması için dua etti.

Eyleme Memur-Sen’e bağlı sendikalarla, Öz-Büro İş sendikası, Ensar Vakfı, Giresun Kardeşlik Derneği, Cihannüma, Bim-Der destek verdi.

Sık sık tekbir getirip, slogan atan grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.


Etiketler: Mescid-i Aksa'nın İbadete Kapatılması Giresun’da Protesto Edildi

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.