Bugün: 26.05.2019

Mülteciler İçin Gönül Sofrası Kuruldu

Mülteciler İçin Gönül Sofrası Kuruldu
Giresun Müftülüğü ülkemize sığınan mülteciler için iftar programı düzenledi.08.06.2018 19:42
Programa katılan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Müftüsü Muhittin Oral ile birlikte yurtlarını terk etmek zorunda kalan mültecilerle sohbet etti.

İftar programına Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın eşi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ve Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın eşi Hüsniye Oral da katıldı.

Vali Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmada, "Allah hepinize, hepimize sağlık afiyet versin. Elbette memleketlerinizden uzaksınız ama bilinki bizlerde din kardeşiyiz sizinle. Birbirimizin zor zamanında birlik beraberlik içerisinde olmak dinimizin bizlere emri. O sebeple kendinizi farklı bir yerde farklı bir cemiyette hissetmeyin. Allah büyük, sizlerinde sıcak yuvasında yurdunda hayatlarınızı idame ettireceğiniz huzurlu ortamları inşallah meydana getirecek. Bu nedenle müsterih olun. Bu dar gün diyelim, inşallah uzun sürmez. Hepinize tekrar hayırlı Ramazanlar diliyorum, sevgilerimi selamlarımı sunuyorum." dedi.

Program mülteci çocukların yemek duası ve Diyanet Vakfı Giresun Şubesi tarafından ailelere alışveriş yardım kartı dağıtılmasıyla sona erdi.

Etiketler: Mülteciler İçin Gönül Sofrası Kuruldu

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.