Bugün: 08.04.2020

Şenlikoğlu’ndan, Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü ve Şehitler Günü Mesajı

Şenlikoğlu’ndan, Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü ve Şehitler Günü Mesajı
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.17.03.2020 13:14
Şenlikoğlu mesajında şunları kaydetti: “Çanakkale Savaşı bu milletin bitmek tükenmek bilmeyen mücadelesi ve ruhuyla kazandığı en büyük kahramanlık destanının yazıldığı savaşlardan biridir. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş ve bundan sonra da hiç bir zaman etmeyecektir. Bu uğurda canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, 15 Temmuz’da ve daha nice savaşlarda olduğu gibi, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş ve büyük destanlar yazmıştır.

Vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen şehitlerimizin her biri birer onur abidemizdir. Anadolu’nun dört bir yanından gelerek Çanakkale’de düşmanla göğüs göğse çarpışarak şehit düşen ecdadımız; vatan, bayrak ve bağımsızlık uğruna zerre tereddüt etmeden ölümü göze alıp şehit düşmüştür.
Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan topraklarının, dün olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından kutsal bir emanet olarak ilelebet korunacağı iyi bilinmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü nedeniyle, vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferin gururunu milletimize yaşatan, kahramanlık örneği sergileyen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.