Bugün: 10.08.2020

Şenlikoğlu’ndan, Dünya Engelliler Günü Mesajı

Şenlikoğlu’ndan, Dünya Engelliler Günü Mesajı
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.02.12.2019 17:25
Başkan Şenlikoğlu; yayınladığı mesajda şu duygu ve düşünceleri paylaştı:

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, sağlıklı her insan aslında bir engelli adayıdır. Engel sadece doğuştan gelen bir durum değil, sonradan da oluşabilecek bir durumdur.

Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri herkesin olduğu gibi öncelikli haklarıdır. Ancak böyle bir durum toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin aslında yapabileceği birçok şey vardır.

Bu durumdaki vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu anlamda bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları da en aza indirmektir.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışmalar dahi bizim için çok önemli ve değerlidir. Belediyemizce yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarda engelli vatandaşlarımızı göz önünde bulunduran faydalı ve yararlı çalışmalar yapıyoruz. Hepimiz toplumumuzun birer parçası olan engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız.

Bu vesileyle engellerin kaldırıldığı bir dünya için, tüm engelli kardeşlerimin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler: Şenlikoğlu’ndan - Dünya Engelliler Günü Mesajı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.