Bugün: 26.03.2019

SP’li Bektaş’tan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

SP’li Bektaş’tan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı
Saadet Partisi (SP) Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.07.03.2018 15:47
Kadınların toplumdaki yeri ve öneminin sadece bir günle sınırlandırılmaması gerektiğine dikkati çeken Bektaş, şunları söyledi: “Kadının ihmal edildiği, haklarının gasp edildiği, şiddete maruz bırakıldığı bir toplumda huzurun, barışın olması mümkün değildir. Bugün yaşanan ahlaki ve manevi tahribata rağmen eğer toplumumuz hala ayakta durabiliyorsa emin olun bunun temelinde bizim aile yapımızın, kadına verdiğimiz değerin, bütün eksikliklere ve yanlışlıklara rağmen muhafaza ediliyor olması vardır.”

Günümüz modern dünyasında çeşitli sorunlarla baş etmek zorunda kalan kadınlarımızın, ayrıca her açıdan da sömürülmeye çalışıldığının altını çizen Bektaş; “modern toplumda sistemin dayatmasıyla ön plana çıkarılarak, asli duygu ve düşüncelerinden uzaklaştırılan ve bir çeşit obje olarak kimliksizleştirilen, değersizleştirilen kadınlarımız, ruhsal çöküntü yaşamaktadır. Kadına şiddetin tavan yaptığı günümüz toplumunda, şiddet uygulayanların eğitim seviyelerinin de yüksekliği ayrıca eğitim konusunda da ne kadar geride kaldığımızın bir göstergesidir. Bütün bunlar toplumumuzun köklü aile yapısını bozmakta ve çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek hazırlamamıza engel olmaktadır.” dedi.

Kadınlarımızın, köklü ve son derece zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunun altını çizen Bektaş; “Dinimiz, kadınlara oldukça geniş haklar vermiş ve onları koruma altına alarak, erkeğin kölesi değil, her açıdan birbirlerini tamamlayan iki insan olarak tanımlamıştır. Dinimiz, inancımız, kadına şiddeti kesinlikle yasaklamıştır.  Bu nedenle her erkeklerimiz, hem de kadınlarımız geçmişten gelen bu zengin mirasa sahip çıkmalı, dînî, ahlakî ve kültürel değerleri ile yeniden barışmalı, hayatını bu ölçüler doğrultusunda yeniden düzenlemelidir.” şeklinde konuştu

Etiketler: SP’li Bektaş’tan - ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.