Bugün: 26.05.2018

Stajyer Ehliyet Uygulaması Geliyor !!!‏

Stajyer Ehliyet Uygulaması Geliyor !!!‏
Dikkat! 2013 Aralık sınavı, ehliyet alacakların son şansı olabilir!27.10.2013 12:39
Geçmişte Fiskobirlik Müfettişliği, Ordu Yağ San. AŞ. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Hekim Süt AŞ. Genel Müdürlüğü gibi görevleri başarıyla yürüten Sedat Murat Bayrak, kurduğu Bayrak Sürücü Kursu ile Giresun Eğitim Sektörünün yeni girişimcilerinden oldu.

Bayrak,  stajyer sürücü uygulaması olarak bilinen kanun hakkında açıklamalarda bulundu.

Ülkemizde her yıl binlerce kişinin ölümü ve on binlerce kişinin yaralanmasına yol açan ve ulusal ekonomiye büyük zarar veren trafik kazalarının önlenmesi ile trafikte AB standartlarına uyum sağlamayı amaçlayan ve Karayolları Trafik Kanunu`nda önemli değişiklikler içeren Kanun teklifinin 1. Bölümünün Temmuz ayında TBMM’ de kabul edildiğini nakleden Bayrak, "Kanunun 2014’ün başında uygulamaya başlanacağını ve getireceği en önemli yeniliğin; 2 yıllık deneme süresi (stajyerlik) olduğunu söyledi.
Bayrak, "Bu uygulamayla birlikte; İlk kez ehliyet alanlara, 2 yılı kapsayan staj dönemi verileceğini, bu kişilerin ‘2 yıllık stajyer sürücü belgesi’ ile araçlarını kullanabileceklerini ancak bu sürede ceza limitlerinin çok düşük olacağını, örneğin; 2 kez kırmızı ışıkta geçen, 2 kez hız limitini aşan, uyuşturucu ve alkol etkisiyle araç kullananların ehliyetlerinin tamamen iptal edileceğini, 2 yıl sonunda tekrar sınava girecek olan stajyer sürücülerin bu sınavı da geçmeleri halinde asıl ehliyet sahibi olabilecekler. Bu sebeple 2013’ün son ehliyet sınavı olan 14 Aralık’ın ayrı bir önem kazandığını, şu anda kayıtları devam eden ve Kasım Ayının ilk haftasında eğitimi başlayacak olan Aralık sınav döneminin, 2014’de başlayacak stajyer ehliyet uygulamasından etkilenmemek için sürücü adaylarının son şansı olabileceğini" kaydetti.


Etiketler: Stajyer Ehliyet Uygulaması Geliyor !!!‏

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.